Pijany kierowca miał ponad 2,5 promila. Został zatrzymany dzięki reakcji świadka. „Jego działania zapobiegły potencjalnej tragedii”

Ponad 2,5 promila alkoholu miał 50-letni kierowca z Dąbrowy Górniczej. Mężczyzna został zatrzymany przez policję dzięki odpowiedniej reakcji jednego z mieszkańców miasta.

Zdj. ilustracyjne (Policja Śląska)
Policja

Na podejrzane zachowanie 50-latka uwagę zwrócił jeden z mieszkańców Dąbrowy Górniczej, który postanowił pojechać na nietrzeźwym – jak się okazało – kierowcą. Jednocześnie powiadomił o sytuacji Komendę Miejską Policji w Dąbrowie Górniczej i pozostawał w kontakcie z dyżurnym. Dzięki wskazówkom świadka policjanci szybko zlokalizowali samochód 50-latka.

50-latek został zatrzymany do kontroli, a badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu! Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny i zabezpieczyli jego pojazd. 50-latek został przewieziony do komendy, a sprawa trafi do sądu. Policjanci podziękowali świadkowi za odpowiedzialną i obywatelską postawę.

– Jego działania były kluczowe w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy i zapobiegły potencjalnej tragedii na drodze. Apelujemy do wszystkich mieszkańców o zgłaszanie podobnych przypadków i reagowanie na niepokojące sytuacje na drodze – podkreślają w dąbrowskiej komendzie.

Jak dodają policjanci: – Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich. Jazda pod wpływem alkoholu to nie tylko łamanie prawa, ale przede wszystkim ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Policja

Może Cię zainteresować:

Policjanci eskortowali auto z 4-latkiem, któremu groziła amputacja palca. Dziecko na czas dotarło do szpitala

Autor: Redakcja

04/06/2024

Policja

Może Cię zainteresować:

Uwaga na oszustów. Dwie mieszkanki powiatu zawierciańskiego straciły w sumie niemal 45 tysięcy złotych

Autor: Redakcja

03/06/2024

Policja

Może Cię zainteresować:

Policjant z Sosnowca zatrzymał po służbie pijanego kierowcę. W Dąbrowie Górniczej. 31-latek miał we krwi prawie 3 promile!

Autor: Redakcja

07/05/2024