Będzie nowy przystanek na trasie metropolitalnej linii M17. W Czeladzi, przy Urzędzie Miasta. Od kiedy zmiana?

Od soboty, 15 lipca, na trasie pospiesznej linii metropolitalnej M17 pojawi się nowy przystanek – w Czeladzi. Linia, która łączy Sosnowiec, Czeladź, Siemianowice Śląskie, Piekary Śląskie i Bytom, została uruchomiona na początku czerwca.

FB: ZTM Info
Autobusy ZTM

Przypomnijmy, że linia M17 miała zostać uruchomiona znacznie wcześniej – w maju 2022 roku. Projekty rozkładów jazdy, podobnie jak trasy, były jednak dość długo i szczegółowo konsultowane, więc ostatecznie debiut M17 nastąpił 3 czerwca 2023 roku. Jak się jednak okazuje, wkrótce dojdzie do zmiany.

Na wniosek czeladzkiego magistratu od soboty, 15 lipca, zostanie włączony do obsługi linii metropolitalnej M17 dodatkowy przystanek: Czeladź Urząd Miasta. To będzie kolejny przystanek w Czeladzi na trasie M17; do tej pory autobusy zatrzymywały się na przystankach Piaski Skrzyżowanie, Czeladź Dworzec, Czeladź Stare Miasto.

W ten sposób od 15 lipca nowa trasa linii M17 na trasie z Sosnowca do Bytomia będzie wyglądała tak: Sosnowiec Urząd Miasta – Sosnowiec Dworzec PKP – Pogoń Aleja Mireckiego – Piaski Skrzyżowanie – Czeladź Urząd Miasta – Czeladź Dworzec – Czeladź Stare Miasto – Bańgów Strefa – Bańgów Zachodnia – Dąbrówka Wielka – Brzeziny Śląskie Skrzyżowanie – Brzeziny Śląskie Stare Osiedle – Rozbark Siemianowicka – Bytom Plac Sobieskiego – Bytom Dworzec.

Komunikacja Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Z Niwki do centrum Katowic bez przesiadki, czyli nowe linie metropolitalne w Sosnowcu. Będą kursować od 3 czerwca

Autor: Redakcja

23/05/2023

Trasa linii 716 ma być wydłużona

Może Cię zainteresować:

Nowa linia minibusowa w Dąbrowie Górniczej, zmiana trasy 716. A jeszcze w lipcu będą trzy kolejne wnioski do ZTM

Autor: Redakcja

04/07/2023