Akcja „Pełna miska dla schroniska” odbędzie się w Będzinie. To zbiórka dla placówek w Sosnowcu i Zawierciu

W sobotę, 15 października, przy Urzędzie Miasta w Będzinie odbędzie się akcja „Pełna miska dla schroniska”. Będzie zbiórka darów, ale także sporo atrakcji.

Pixabay
Pełna miska dla schroniska

Podczas akcji „Pełna miska dla schroniska” zbierana będą karma dla psów i kotów, materiały na legowiska (prześcieradła i koce), a także plastikowe nakrętki. Zbiórka prowadzona będzie od godziny 10 do 14. Jak informuje będziński Urząd Miasta, podczas akcji odbędą się także inne wydarzenia. Będzie spotkanie z właścicielami jedynego w Polsce Muzeum Ford Mobil w Będzinie, będzie też pokaz zabytkowych samochodów.

Nie zabraknie zajęć dla dzieci. W planach: „Kot, pies i inne… czyli wspólne malowanie zwierząt” z udziałem m.in. samorządu uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Szkoły Podstawowej nr 13 w Będzinie.

Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w akcji, a chciałyby dołożyć swoją cegiełkę mogą do 14 października w sklepie zoologicznym Guffi (centrum Będzina ul. Modrzejowska 50 lub osiedle Syberka ul. R. Sznajdera 16/4) zostawić karmę i akcesoria dla zwierząt, które zostaną przekazane w dniu akcji „Pełna Miska dla Schroniska” do schroniska dla zwierząt w Sosnowcu i Zawierciu – informuje UM w Będzinie.

Sklep Action w Polsce

Może Cię zainteresować:

Sieć Action otwiera nowe sklepy w województwie śląskim. Jeden z nich działać będzie w Czeladzi. Od kiedy?

Autor: Redakcja

12/10/2022

Elektryczne hulajnogi

Może Cię zainteresować:

Elektryczne hulajnogi w Będzinie i Czeladzi od piątku, 7 października. Jak korzystać z e-hulajnóg i ile kosztuje jazda?

Autor: Redakcja

06/10/2022