Elektryczne hulajnogi w Będzinie i Czeladzi od piątku, 7 października. Jak korzystać z e-hulajnóg i ile kosztuje jazda?

Od piątku, 7 października, w Będzinie i Czeladzi będzie można korzystać z elektrycznych hulajnóg Tier. Na początku w obu miastach pojawi się 300 e-hulajnóg.

Tier
Elektryczne hulajnogi

Tier Mobility to firma z siedzibą w Berlinie założona w 2018 roku. Wypożycza lekkie pojazdy elektryczne, od e-hulajnóg po e-rowery i e-skutery, które są zasilane przez własną sieć energetyczną. W ciągu trzech lat e-pojazdy Tier jeżdżą w ponad 250 miastach w 22 krajach.

Ile kosztuje jazda?

Jak korzystać z e-hulajnogi? Trzeba pobrać aplikację Tier na telefon, a następnie zarejestrować się i wybrać metodę płatności. Dostępną e-hulajnogę można wyszukać na mapie; pojazd trzeba odblokować skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę, wystarczy znaleźć bezpieczne miejsce do zaparkowania pojazdu, opuścić podpórkę, otworzyć aplikację i dotknąć opcję „Zakończ przejazd".

Minuta jazdy e-hulajnogą Tier kosztuje 59 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 2,70 zł. Nowi użytkownicy, w ciągu 14 dni od rejestracji, mogą wykupić w aplikacji miesięczny pakiet nielimitowanych, darmowych odblokowań w promocyjnej cenie 2,70 zł. Na osoby, które już posiadają konto w aplikacji, czeka pakiet 30 dni darmowych odblokowań za 14,99 zł.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Firma Tier przypomina, że poruszając się e-hulajnogą i parkując ją, musimy przestrzegać lokalnych przepisów oraz szanować innych uczestników ruchu. Na e-hulajnodze można jeździć wyłącznie w pojedynkę oraz zabronione są przejazdy po spożyciu alkoholu. Zaparkowany pojazd nie powinien blokować przejścia lub przejazdu, a zakazy parkowania oznaczone odpowiednim znakiem drogowym, obowiązują również kierowców hulajnóg.

Na co dzień o porządek w przestrzeni miejskiej dba zespół operacyjny marki. Istnieje również możliwość samodzielnego zgłoszenia niepoprawnie pozostawionej hulajnogi za pośrednictwem infolinii operatora: +48 22 627 93 66 lub w aplikacji Tier – informuje firma.