58-latek odsiedział wyrok za nękanie 43-letniej kobiety, a po wyjściu na wolność... znów zaczął ją prześladować

Policjanci z Jaworzna zatrzymali 58-latka, który w lipcu wyszedł z aresztu, do którego trafił za nękanie 43-letniej kobiety. I... znów zaczął ją prześladować. Jako recydywiście grozi mu teraz kara nawet do 12 lat więzienia.

Zdj. ilustracyjne
Policja

58-latek został zwolniony z aresztu śledczego w lipcu – „odsiadywał” wyrok 14 miesięcy pozbawienia wolności za stalking. Mimo wydanego wcześniej sądowego zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną, sprawca – po opuszczeniu aresztu – nadal nękał kobietę, wysyłając do niej obraźliwe, pełne wyzwisk SMS-y.

– Stalker przychodził w nocy pod dom kobiety, wydzwaniał do niej, groził jej pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała oraz zakłócał jej spokój. Swoim zachowaniem doprowadził do tego, że 43-latka bała się wyjść z własnego domu – informują policjanci

58-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzut uporczywego nękania, czego – jak podkreślają policjanci – dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa. Na wniosek śledczych Prokuratura Rejonowa w Jaworznie wystąpiła o tymczasowy, trzymiesięczny areszt dla stalkera, a Sąd Rejonowy w Jaworznie wydał takie postanowienie.

Zgodnie z Kodeksem karnym za stalking grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jednak 58-latek, jako recydywista, w więzieniu może spędzić nawet 12 lat.

Zatrzymany 17-latek stanie teraz przed sądem

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. Poszukiwany przez miejski ośrodek wychowawczy 17-latek kradł w dyskoncie whisky. „To brak odpowiedzialności i wyznaczonych zasad”

Autor: Redakcja

03/08/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

18-latek z Czeladzi dla „zabawy” rozbił wiatę przystankową. Obezwładnił i zatrzymał go policjant po służbie

Autor: Redakcja

28/07/2023