20 rowerów trekingowych do wygrania w loterii podatkowej w Sosnowcu

20 rowerów trekingowych jest do wygrania w loterii zorganizowanej przez sosnowiecki ratusz. Udział w niej mogą wziąć osoby rozliczający swój podatek w Sosnowcu.

Michał Wroński
Sosnowiec Urzad Miasta fot MIW 22

Ponad 260 milionów złotych ma w tym roku trafić do budżetu Sosnowca za sprawą podatników rozliczających się w tym mieście z fiskusem. To znaczna część całych dochodów miasta.

Samorządowcy nie od dziś zresztą podkreślają jakie znaczenie dla stabilności miejskich finansów ma PIT od mieszkańców (w przypadku miast na prawach powiatu do lokalnego budżetu wraca blisko połowa odprowadzanego do państwowej kasy podatku dochodowego od osób fizycznych). Dlatego też na wszelkie sposoby zachęcają, by rozliczać się z urzędem skarbowym w miejscu faktycznego zamieszkania. Jedną z metod ku temu są organizowane przez lokalne samorządy loterie.

Po raz siódmy na taki krok zdecydowały się władze Sosnowca, chcąc w ten sposób nagrodzić tych, którzy rozliczają się z fiskusem w tym mieście i zachęcić do tego tych, którzy swój PIT wciąż jeszcze zostawiają poza Sosnowcem. Do wygrania w loterii jest 20 rowerów trekkingowych.

Aby wziąć udział w loterii należy (poza oczywiście rozliczeniem się w sosnowieckim urzędzie skarbowym oraz wskazaniem Sosnowca jako miejsce zamieszkania w zeznaniu podatkowym, na co był czas do końca kwietnia) wypełnić formularz zgłoszeniowy, co można uczynić na dwa sposoby: bądź to wysyłając zgłoszenie w formie elektronicznej za pośrednictwem strony internetowej www.pitwsosnowcu.pl , bądź wypełniając formularz zgłoszeniowy w formie papierowej i wrzucając go do urny w budynku Urzędu Miejskiego przy alei Zwycięstwa 20.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 czerwca. Losowanie nagród odbędzie się 14 lipca.

Jak podkreślają urzędnicy w ubiegłym roku w loterii wzięło udział 5248 mieszkańców, z czego 519 osób po raz pierwszy rozliczających podatek dochodowy w Sosnowcu.

– Mamy nadzieję, że w tym roku wynik ten uda się podwoić! Pamiętajmy, że płacenie podatków na terenie miasta daje pewność, że część środków wróci do nas w postaci inwestycji w najbliższe otoczenie mieszkańca – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
Sosnowiecka Rada Miejska budżet na 2023

Może Cię zainteresować:

Sosnowieccy radni przyjęli budżet na 2023 rok. W planach jest konkurs na opracowanie koncepcji przebudowy centrum miasta

Autor: Redakcja

22/12/2022

Przebudowa mostu nad Przemszą

Może Cię zainteresować:

Powstanie nowy most nad Przemszą, będzie też remont drogi. Zmieniają się trasy linii autobusowych w Dąbrowie Górniczej

Autor: Redakcja

12/05/2023

Zespół z Sosnowca niespodziewanie przegrał jeden z meczów w Kielcach

Może Cię zainteresować:

Bilardziści z Sosnowca niespodziewanie przegrali w Kielcach, ale punkty stracił też lider. Rozstrzygnięcia w rozgrywkach Bilardowej Ekstraklasy zapadną po wakacjach

Autor: Grzegorz Lisiecki

10/05/2023