ZTM wymienia w Dąbrowie Górniczej kolejne wiaty przystankowe. W Gołonogu to duże, czteromodułowe przystanki. „Mam nadzieję, że będą nam dobrze służyć”

W 2022 roku Zarząd Transportu Metropolitalnego wymienił w Dąbrowie Górniczej 53 wiaty przystankowe. W tym roku wymienionych zostanie niemal 30 kolejnych wiat. – Wnioskowaliśmy w tym roku do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii o wymianę wiat na 24 przystankach. Ostatecznie będzie ich nieco więcej – poinformował Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Fot. FB/ Marcin Bazylak - prezydent Dąbrowy Górniczej
ZTM wymienia wiaty przystankowe w Dąbrowie Górniczej

Przypomnijmy, że Dąbrowa Górnicza, wraz z kilkoma innymi miastami należącymi do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, czyli Sosnowcem, Gliwicami, Knurowem i Tychami, przekazała GZM odpowiedzialność za utrzymanie, remonty i budowę wiat przystankowych. W zeszłym roku w Dąbrowie Górniczej ZTM wymienił w sumie 53 wiaty przystankowe – na nowe, przeszklone, wyposażone w ławki i gabloty reklamowe.

W nowych wiatach, podczas montażu, montowane są ponadto instalacje elektryczne, dzięki który podświetlone jest między innymi wnętrze przystanku. Na ten rok dąbrowski magistrat wskazał Zarządowi Transportu Metropolitalnego blisko 30 nowych lokalizacji, a wśród nich także trzy nowe przystanki – przy Powiatowym Urzędzie Pracy. – Trzy nowe wiaty w ostatnich dniach pojawiły się na przystankach Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy, natomiast cztery wiaty na przystankach Gołonóg Dworzec PKP – wyjaśnił w mediach społecznościowych Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Jak zaznaczył, przystanki Gołonóg Dworzec PKP są jedynymi w mieście z dwoma dużymi czteromodułowymi wiatami po każdej stronie. – Mam nadzieję, że będą nam dobrze służyć – dodał. W najbliższych miesiącach pojawią się kolejne nowe wiaty, między innymi zintegrowane, autobusowo-tramwajowe przystanki na Manhattanie i przy al. Róż.

Przystanki w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

W zeszłym roku Zarząd Transportu Metropolitalnego wymienił w Dąbrowie Górniczej 53 wiaty przystankowe. Miasto wybrało już 27 nowych lokalizacji

Autor: Redakcja

13/01/2023

Wiata przystankowa w Gołonogu

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: „ikona Gołonoga” do renowacji. Wiata, nazywana także „reliktem PRL-u”, pozostanie na swoim miejscu?

Autor: Redakcja

21/02/2023