ŻeromPark w Sosnowcu po wielkiej modernizacji otwiera się dla mieszkanców

Rozpoczęte pod koniec 2019 prace nad modernizacją krytej pływalni przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu dobiegają końca. Jeszcze w tym tygodniu nastąpi otwarcie ŻeromPark.

UM Sosnowiec
Żerom Park wielkie otwarcie

Basen przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu powstał w latach 60. Pierwszy remont obiektu miał miejsce między 2007 a 2009 rokiem. Pływalnia cieszyła się sławą - w ciągu miesiąca odwiedzało ją 16 tys. osób. Modernizacja, która właśnie dobiega końca, rozpoczęła się jeszcze w 2019 roku.

Wielkie zmiany

Najważniejszym punktem przebudowy jest zmiana przeznaczenia, to już nie tylko basen, a Centrum Aktywności Rodzinnej ŻeromPark.

Nazwę w zasadzie wybrali mieszkańcy nazywając od lat basen po prostu Żeromem. Park to po prostu nawiązanie do otczenia, ale jednocześnie do funkcji, jaką dzisiaj pełni obiekt. Basen, jacuzzi, sauny, siłownia i strefy fitness - nowe otwarcie to nowe możliwości - mówi prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

O obiekcie i jego udogodnieniach pisaliśmy w poprzednim artykule.

Otwarcie w tym tygodniu

Na to otwarcie czekają tysiące mieszkańców miasta, które nastąpi już w sobotę (6 sierpnia) na parkingu przed obiektem. O godzinie 14:00 rozpoczną się animacje dla dzieci, potrwają one do godziny 20:00. O godz. 15:00 odbędzie się bitwa na balony, a także konkursy z nagrodami. Stanie również saturator z wodą Sosnowieckich Wodociągów. Nie zabraknie czegoś do przegryzienia oraz muzyki.

Znamy cennik

Co istotne, znany jest już cennik. Bilet normalny kosztować będzie 15 zł, a ulgowy 10 zł za godzinę. Osoby z niepełnosprawnościami płacą 2 zł, a dzieci do lat 7 wchodzą za darmo. Pojawi się również możliwość zakupu karnetów 90-dniowych - 135 zł (do wykorzystania na koncie 150 zł) oraz 90 zł (do wykorzystania na koncie 100 zł).

Koszt wejścia do saunarium zależny jest od dnia. Od poniedziałku do czwartku koszt wynosi 23 zł za godzinę, a od piątku 25 zł. Siłownia i fitness to koszt 20 zł za wejście, a abonament 30-dniowy to koszt 120 zł (normalny) i 80 zł (ulgowy).