Już w sierpniu kompleks z krytą pływalnią przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu zostanie otwarty

Na początku sierpnia zmodernizowana pływalnia przy ul. Żeromskiego ma zostać otwarta dla mieszkańców. Trwają ostatnie prace wykończeniowe i odbiory.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pływalnia przy ul. Żeromskiego w nowej odsłonie zostanie otwarta na początku sierpnia. Przypomnijmy - remont obiektu rozpoczął się w 2019 roku.

Więcej przestrzeni

W ramach modernizacji obiektu powiększona została powierzchnia użytkowa obiektu - dotychczas wynosiła 3582,96 mkw., ale po przebudowie wzrośnie do 4344,28 mkw. Prace objęły przebudowę głównego holu oraz szatni. Projekt inwestycji zakładał wybudowanie brodzika o wymiarach 12,5 x 6 m w miejscu dotychczasowego z zachowaniem funkcji do nauki pływania oraz przebudowę zespołów szatniowych dla użytkowników brodzika.

Nie tylko pływalnia

Na pierwszym piętrze znalazło się miejsce na: siłownię, salę fitness TRX z szatniami oraz kompleks miejskiego ośrodka gimnastyki korekcyjnej z gabinetami do badania wad postawy i dwiema salami do prowadzenia zajęć gimnastycznych. Zaś w podpiwniczeniu mieścić się będzie profesjonalne saunarium z trzema saunami: dwiema suchymi, jedną parową, w tym jedną dla 40 osób.

Zmiany dotyczą również zewnętrznej części budynku. Pojawiła się nowa elewacja nawiązująca do tej, która została już częściowo zrealizowana podczas poprzedniego etapu modernizacji. Realizacją całego projektu zajmują się dwie firmy – Częstobud Częstochowa i Budopol Jaskrów.