Zagłębiowska Masa Krytyczna odbędzie się już po raz 17. Uczestnicy przejadą z Sosnowca do Będzina. Na mecie losowanie nagród i... pomidorówka!

W piątek, 3 maja, z placu Powstańców Styczniowych, przed dworcem PKP w Sosnowcu na trzynastokilometrową trasę ruszy – już po raz 17 – Zagłębiowska Masa Krytyczna. Wydarzenie wiąże się też z utrudnieniami w ruchu drogowym.

Fot. Maciej Łydek (UM Sosnowiec)
Zagłębiowska Masa Krytyczna

Przypomnijmy – Zagłębiowska Masa Krytyczna to jedna z największych imprez rowerowych w Polsce i jednocześnie ruch społeczny, który działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu miejskim, zwraca też uwagę na konieczność wprowadzania ułatwień dla rowerzystów. Jest organizowana co roku – w piątek, 3 maja 2024 r., odbędzie się już po raz 17.

Start Zagłębiowskiej Masy Krytycznej zaplanowany został na godzinę 15 z placu Powstańców Styczniowych, przed dworcem PKP w Sosnowcu. Trasa liczy 13 kilometrów, zaś meta zlokalizowana została na Plaży Miejskiej w Będzinie. Jak zapowiadają organizatorzy – na mecie wśród uczestników zostaną rozlosowane rowery, a na wszystkich czekać będzie zupa pomidorowa. Dodajmy, że przed startem wszyscy uczestnicy otrzymają odblaskowe kamizelki.

W związku z przejazdem rowerzystów wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym. Jak informuje sosnowiecka policja, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami pomiędzy godziną 14.30 a 17 w rejonie ulic 3 Maja (od dworca PKP), Piłsudskiego (w kierunku ulicy Sienkiewicza), 1 Maja, Narutowicza oraz w rejonie ronda znajdującego się przy ulicy Orlej i Będzińskiej.

Trasa tegorocznej Zagłębiowskiej Masy Krytycznej. FB/ Zagłębiowska Masa Krytyczna
Velostrada Jaworzno

Może Cię zainteresować:

Velostradą z Katowic do Sosnowca. Rozpoczynają się prace nad dokumentacją techniczną. „Koniec trasy przy parku Dietla”

Autor: Redakcja

27/07/2023

Metrorower

Może Cię zainteresować:

Velostrada w Czeladzi. Jest finansowe wsparcie z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii: powstanie program funkcjonalno-użytkowy

Autor: Redakcja

23/02/2024

Zagłębiowska Masa Krytyczna

Może Cię zainteresować:

Pokonali około 11 km na rowerze. Zwracają uwagę obecność rowerów w mieście

Autor: Paulina Gałbas

05/05/2022