Zadzwonił, że w sądzie jest bomba. Został zatrzymany po kilku miesiącach, wkrótce stanie przed sądem

Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 40-letniego mieszkańca Bytomia, podejrzanego o fałszywe zgłoszenie dotyczące podłożenia ładunku wybuchowego w sądzie. Mężczyźnie, który wkrótce stanie przed sądem, grozi więzienia.

Zdj. ilustracyjne (Pixabay)
Policja

Do zdarzenia doszło jeszcze pod koniec 2023 roku. Do jednego z wydziałów sądu rejonowego zadzwonił mężczyzna, który poinformował o rzekomym podłożeniu ładunku wybuchowego.

Policja natychmiast podjęła działania w celu zweryfikowania informacji i zabezpieczenia terenu. Po intensywnych poszukiwaniach okazało się, że zgłoszenie było fałszywe, a sytuacja nie stanowiła zagrożenia dla otoczenia – informuje dąbrowska komenda.

Jak dodają policjanci, działania podejmowane przez służby wymagały znacznych nakładów czasu i środków, a także przyczyniły się do zakłócenia normalnego funkcjonowania sądu oraz otaczającej go społeczności.

Fałszywe alarmy bombowe są nie tylko nieodpowiedzialne, ale także poważnie zakłócają porządek publiczny i wymagają reakcji ze strony służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo – podkreślają.

Ustalenia kryminalnych z Dąbrowy Górniczej pozwoliły ustalić tożsamość podejrzanego. W tym tygodniu 40-letni mieszkaniec Bytomia został zatrzymany przez mundurowych. Usłyszał już zarzut spowodowania fałszywego alarmu. Wkrótce stanie przed sądem, grozi mu nawet kara więzienia.

Będzińscy policjanci kontrolowali kierowców

Może Cię zainteresować:

41-latek był pijany, nie miał prawa jazdy, ale usiadł za kółkiem. Został zatrzymany dwukrotnie... tego samego dnia

Autor: Redakcja

06/03/2024

Policjanci zatrzymali sprawce kradziezy

Może Cię zainteresować:

Ukradł z poczty pieniądze. Był zamaskowany, ale policjanci i tak go „namierzyli”. Teraz grozi mu więzienie

Autor: Redakcja

05/03/2024

Narkotyki sosnowiec marzec 2024

Może Cię zainteresować:

Narkotyki w Sosnowcu. Ponad 1500 dilerskich porcji amfetaminy i tabletki ecstasy. Para 37-tków zatrzymana

Autor: Redakcja

02/03/2024