Występy, koncerty, aukcje, warsztaty i nie tylko. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Będzinie. Co w programie?

Wprawdzie wojewódzki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Sosnowcu, ale inne miasta też grają razem z WOŚP. Będziński finał zorganizowany zostanie w hali widowiskowo-sportowej Będzin Arena.

Fot. Marcin Zieliński/ WOŚP
Wolontariusze WOŚP

W niedzielę, 29 stycznia, odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym razem pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych! Będzie to dzień pełen atrakcji także w Będzinie. – W repertuarze: występy muzyczne i taneczne, warsztaty prowadzone przez animatorów z biblioteki i Muzeum Zagłębia, pokazy i turnieje sportowe, występy dzieci z będzińskich szkół i przedszkoli oraz kiermasz placówek edukacyjnych. Ponadto spotkanie z Bractwem Rycerskim Zamku Będzin, nauka i wypożyczalnia gier planszowych, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, warkoczyki i tatuaże, a także garkuchnia w wykonaniu OSP Grodziec – zapowiada Urząd Miasta.

O godzinie 20 – tradycyjnie „światełko do nieba”, a w wcześniej koncert Sióstr Wajs & Stonoga i występ Grzegorza Halamy. Co się wydarzy w niedzielę w Będzinie? Oto program będzińskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

 • 10 – występy dzieci z będzińskich szkół i przedszkoli (SP 6, PM 15, SP 1, PM 14, SP 4, PM 13),
 • 11.30 – Kto da więcej! Kto da więcej!
 • 11.45 – występy muzyczne dzieci i młodzieży Państwowej Szkoły Muzycznej
 • 12.30 - Kto da więcej! Kto da więcej!
 • 12.45 – występy dzieci i młodzieży z będzińskich szkół (SP 13, SP 3, SP 10, SP 11, SP 8)
 • 14 – szkoła tańca StageART, występy taneczne grupy Frisky, Fifarafa i Lekko taneczne
 • 14.45 – Kto da więcej! Kto da więcej!
 • 16 – występy muzyczne dzieci i młodzieży Będzińskiego Towarzystwa Muzycznego „Dominanta”
 • 16.45 – Kto da więcej! Kto da więcej!
 • 17 – koncert: Siostry Wajs & Stonoga
 • 18.30 – Kto da więcej! Kto da więcej!
 • 18.45 – występ Grzegorza Halamy
 • 19.30 – Kto da więcej! Kto da więcej!
 • 20.00 – Światełko do nieba.

W niedzielę, w godz. 10-13, odbędą się także warsztaty biblioteki, między innymi „włóczkowe patyczki”, wspólne malowanie na płótnie czy tworzenie wielkiego balonowego serca, a także akcje „Ile przyniesiesz, tyle wyniesiesz” – wymiana książek raz przeczytanych (realizowana wspólnie z antykwariatem „Latarnik” z Czeladzi) i „Kącik ze Scootiem” – programowanie i robotyka dla dużych i małych (wykorzystanie materiałów i sprzętu ze szkolenia Cyfrowi Eksperci). Od 14 do 17 potrwają natomiast zajęcia organizowane przez Muzeum Zagłębia w Będzinie, będą to warsztaty plastyczne.

Nie zabraknie też wydarzeń sportowych. Biegowa Kuźnia zorganizuje zawody nad Przemszą, MKS Będzin – rodzinne turnieje mini siatkówki, a Międzyszkolny Ośrodek Sportowy – pokaz szermierki, judo, będą też stacje z grami (sumo, kometka, swingball). W programie znajdą się też dodatkowe atrakcje; Bractwo Rycerskie Zamku Będzin zorganizuje spotkanie z rekonstruktorami historycznymi, Dom plansz to nauka i wypożyczalnia gier planszowych, a Zaczarowany ołówek – malowanie twarzy, tatuaże brokatowe, warkoczyki. Placówki edukacyjne zorganizują z kolei kiermasz.

Zespół wokalny Diamenty z Elbląga

Może Cię zainteresować:

Grand Prix 29. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek dla zespołu „Diamenty”. Jubileuszowy, 30. festiwal odbędzie się pod patronatem prezydenta RP

Autor: Redakcja

17/01/2023

Jurek Owsiak

Może Cię zainteresować:

Wojewódzki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znów w Sosnowcu. „Na wolontariuszy będą czekały Przystanki ciepła”

Autor: Redakcja

12/01/2023