Wojewódzki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znów w Sosnowcu. „Na wolontariuszy będą czekały Przystanki ciepła”

W niedzielę, 29 stycznia, odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. W Sosnowcu zorganizowany zostanie finał wojewódzki WOŚP. Co nas czeka?

Fot. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy/ Łukasz Widziszowski
Jurek Owsiak

Wojewódzki finał ponownie odbędzie się w Sosnowcu, ale tym razem w Parku Sieleckim – zapowiada Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. – Tradycyjnie już zaczynamy od hali sportowej w Zagórzu, gdzie dla wszystkich będzie czekało mnóstwo atrakcji. Od godziny 15 koncerty rozpoczną się w Parku Sieleckim – dodaje.

O godzinie 10 w Parku Sieleckim rozpocznie się 8. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą, który organizują sztab WOŚP, Harpagan Sosnowiec i MOSiR. Zapisy już się rozpoczęły, a opłata startowa wynosi 30 złotych. Z kolei w hali przy ul. Braci Mieroszewskich – atrakcje przygotowane przez sosnowieckie sztaby WOŚP będą czekać głównie na rodziny z dziećmi. To między innymi kiermasze z rękodziełem, stoiska artystyczne, będą też konkursy, muzyczne występy czy pokazy pierwszej pomocy. A o godzinie 13.30 na Stadionie Zimowym mecz hokeja z udziałem UKS Zagłębie.

Główna część finału rozpocznie się o godzinie 15 w Parku Sieleckim. Na scenie pojawią się Gabi Foksa, Holly Blue, Universe, zaś gwiazdą wieczoru będzie Roksana Węgiel. O godzinie 20 – światełko do nieba. – Pokaz to tzw. Silence Show, w którym wykorzystuje się efekty pirotechniczne generujące obniżony poziom dźwięku. W pokazie wykorzystane zostaną również lasery oraz generatory ognia. Współorganizatorem koncertu jest Urząd Marszałkowski oraz Instytucja Kultury Ars Cameralis – informuje Arkadiusz Chęciński. – Na wolontariuszy będą czekały Przystanki ciepła. To miejsca, gdzie będą mogli napić się ciepłej herbaty i ogrzać. W godz. 10-13 będzie można odwiedzić Centrum Informacji Miejskiej, a w godz. 15-19 Zamek Sielecki.

Arkadiusz Chęciński oddał na licytację WOŚP swoją... marynerkę

Może Cię zainteresować:

Sosnowieckie licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Światełko do nieba, przejazd pługopiaskarką, a nawet... słynna marynarka prezydenta Chęcińskiego

Autor: Paulina Gałbas

23/01/2022

30. finał WOŚP w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Podsumowanie 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zagłębiu. Marynarka prezydenta Sosnowca wylicytowana

Autor: Martyna Urban

31/01/2022