Sosnowieckie licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Światełko do nieba, przejazd pługopiaskarką, a nawet... słynna marynarka prezydenta Chęcińskiego

W Sosnowcu, na Górce Środulskiej, po raz kolejny odbędzie się wojewódzki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która przypomnijmy zagra już po raz trzydziesty. Tym razem zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na „zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”. Pieniądze wpłacać można bezpośrednio, bądź licytując przeróżne przedmioty bądź atrakcje. Co przygotowano w Sosnowcu?

UM Sosnowiec
Arkadiusz Chęciński oddał na licytację WOŚP swoją... marynerkę

Sosnowiec gra razem z WOŚP. Poza wielkim finałem 30 stycznia na Górce Środulskiej, gdzie na scenie pojawią się miedzy innymi Feel oraz Blue Cafe, miasto przygotowało wiele ciekawych licytacji.

– W tym roku mamy dużo zmian, ale postawiliśmy też na klasykę. Można wylicytować patronat nad Stawikami, który co roku cieszy się ogromną popularnością, ławeczkę w Parku Sieleckim, ale jest też sporo nowości zapowiada Michał Mercik, pełnomocnik prezydenta miasta ds. kultury, rozwoju i dialogu Społecznego.

Prezydent i... marynarka

Wśród przedmiotów do licytacji odnaleźć możemy... marynarkę prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego, która była wielokrotnie obiektem komentarzy w internecie.

Marynarka była świadkami wizyt najznamienitszych postaci polskiej polityki, jak Rafał Trzaskowski, Donald Tusk, Jerzy Buzek, a także prezydentów największych polskich miast. Niewykluczone, że wśród nich byli także politycy partii rządzącej... A tak na serio, to liczę, że aukcja wzbudzi równie duże zainteresowanie, jak zdjęcia, na których w niej byłem i wesprze konto Orkiestry zaznacza Arkadiusz Chęciński.

Przejazd pługopiaskarką?

Wylicytować można także przejazd pługopiaskarą z inicjatywy Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych oraz 40-tonowym kompaktorem, który zorganizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami. Można też zostać opiekunem kangura z mini-zoo w Kazimierzu. Na aukcję trafił również udział w pierwszym zwiedzaniu Zagłębiowskiego Parku Sportowego tuż po zakończeniu inwestycji.

Kto wyśle światełko do nieba?

Przedmiotem licytacji jest również odpalenie światełka do nieba podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sosnowcu. Ponadto dostępne są obrazy i rysunki, sosnowieckie gadżety, udział w próbie zespołu Skankan i wiele innych.

Wszystkie sosnowieckie licytacje dostępne są tutaj. Ponownie uruchomiono również eSkarbonkę prezydenta miasta.