Wojewódzki 30. Finał WOŚP na Górce Środulskiej w Sosnowcu. Na scenie pojawią się między innymi Blue Cafe oraz Feel, będą też kiermasz i licytacje

Sosnowiec po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 30 stycznia na Górce Środulskiej Wielki Finał zakończy się światełkiem do nieba.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 30.
30. Finał WOŚP już 30 stycznia, a punktem centralnym ponownie będzie Górka Środulska. O godz. 15.00 pierwsze koncerty, a na scenie pojawią się m.in.: Feel oraz Blue Cafe. Wielki Finał zakończymy tradycyjnie światełkiem do nieba, a towarzyszyć temu wydarzeniu będą bezhukowe fajerwerki – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Celem tegorocznego finału WOŚP jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ze zbiórki zostaną zakupione:

  • angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci
  • oftalmoskopy do badania dna oka
  • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka
  • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki)
  • synoptofory do pomiaru kąta zeza
  • urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń
  • tomografia dna oka
  • mikroskopy
  • stoły operacyjne

Na scenie Blue Cafe i Feel

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00 na Górce Środulskiej. Pierwszy na scenie wystąpi zespół Pogoria. Później usłyszymy Sexy Suicide, Feel oraz Blue Cafe. Swoim występem uraczą nas również dzieci i młodzież z sosnowieckich szkól i przedszkoli.

Po Sosnowcu jeździć będzie kolorowy autobus z „mobilną puszką”, co ułatwi mieszkańcom kontakt z wolontariuszami. Mieszkańcy będą mogli przyłączyć się do wspólnego tworzenia

„ludzkiego” napisu 30 lat WOŚP. Przygotowane zostanie 40 fantomów, które wykorzystane będą w Akademii Udzielania Pomocy.

7. Sosnowiecki Bieg „Policz się z Cukrzycą”

W tym dniu nie zabraknie również animacji dla najmłodszych, kiermaszu z rękodziełem oraz licytacji. W Parku Środula odbędzie się 7. Sosnowiecki Bieg „Policz się z Cukrzycą”. Pieniądze z opłat startowych zostaną w całości przekazane do puszek wolontariuszy WOŚP. Bieg rozpocznie się o godzinie 10:00. Chętni powinni zapisać się tutaj.

Konkurs na najlepszą maskę

Zorganizowany zostanie także Urodzinowy Korowód Przebierańców z konkursem na najpiękniejszą maskę na oczy. Zwycięzcy mogą liczyć na występ w telewizji TVN podczas wieczornego studia koncertowego.