Wypadek na autostradzie A1. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z Dąbrowy Górniczej stawiała „do pionu” cysternę

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z Dąbrowy Górniczej stawiała w czwartek wieczorem „do pionu” cysternę na autostradzie A1 po kolizji z samochodem osobowym, do której doszło około 300 metrów przed zjazdem do Piekar Śląskich.

Do kolizji doszło w czwartek, 14 grudnia, około godziny 19 na autostradzie A1 w kierunku Łodzi. Na miejsce wezwana została Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z Dąbrowy Górniczej, która zajęła się przewróconą cysterną.

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „Dąbrowa Górnicza” w poziomie gotowości operacyjnej „B” uczestniczyła w zdarzeniu na autostradzie A1 w Piekarach Śląskich, gdzie doszło do zderzenia samochodu ciężarowego (ciągnącego przyczepę typu cysterna) z samochodem osobowym. Działania SGRT polegały na postawieniu na koła cysterny przy użyciu dwóch samochodów ratownictwa technicznego: SCRt Rotator oraz SCRt Megacity – informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej.

W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby, jedna trafiła do szpitala. Przez kilka godzin ruch prowadzony był jednym pasem.

Dachowanie na rondzie, Dąbrowa Górnicza

Może Cię zainteresować:

Wypadek w Dąbrowie Górniczej: samochód dachował na nowym rondzie. Kierowcę z pojazdu wyciągali strażacy

Autor: Redakcja

06/10/2023

PSP Dąbrowa Górnicza

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: nocny pożar mieszkania w budynku na ulicy Struga, cztery osoby trafiły do szpitala

Autor: Redakcja

29/11/2023