Wymiana sieci wodociągowej i nowy chodnik. Prace na ulicy Piłsudskiego w Sosnowcu dobiegają końca

W kwietniu mają zakończyć się prace związane z wymianą wodociągów na ulicy Piłsudskiego. Inwestycja, która rozpoczęła się ponad pięć miesięcy temu, kosztuje 1,6 mln złotych.

Fot. Facebook/ Arkadiusz Chęciński
Prace na ulicy Piłsudskiego dobiegają końca

W ramach inwestycji trwającej od 11 października na ulicy Piłsudskiego został wymieniony kilometrowy odcinek sieci wodociągowej, między ulicą Jastrzębią i Aleją Mireckiego. Większość prac ze względu za ich zakres prowadzona jest w chodniku.

Wykonawca – firma Eurotech z Zabrza – zobowiązała się do położenia w remontowanych miejscach nowego chodnika. Łącznie na ul. Piłsudskiego powstanie blisko 500 metrów nowej nawierzchni wykonanej z kostki betonowej, o powierzchni 2560 metrów kwadratowych. Powstaną też niewielkie fragmenty chodnika wykonane z asfaltu – o powierzchni mniejszej niż 100 mkw.

Większość robót prowadzona jest w chodniku, który jest właśnie odbudowywany – informuje sosnowiecki magistrat.

Inwestycja została wyceniona na 1,6 mln złotych. Prace przebiegają zgodnie z planem, a termin ich zakończenia planowany jest na kwiecień 2023 roku.

W Sosnowcu powstaje Egzotarium

Może Cię zainteresować:

Pytony, bazyliszki, legwany, ciekawe rośliny... Co jeszcze zobaczymy w sosnowieckim Egzotarium? Aranżacja obiektu potrwa kilka miesięcy

Autor: Urszula Gołkowska

24/03/2023

Nowy samochód dla Środowiskowego Domu Samopomocy

Może Cię zainteresować:

Sosnowiecki Środowiskowy Dom Samopomocy ma nowy samochód do przewozu swoich podopiecznych. Pojazd przewozić może także osoby na wózkach inwalidzkich

Autor: Redakcja

24/03/2023