Wiosna w mieście. Więcej kwiatów, nowe drzewa, działające fontanny

W Sosnowcu wiosenną aurę widać już na każdym kroku. Spacerując można zauważyć rozkwitającą roślinność i działające już fontanny.

Już 11 marca w Sosnowcu rozpoczęły się wiosenne prace, wówczas odmalowane zostały ławki w mieście. Stale usuwane są dzikie wysypiska. Śmieci zniknęły między innymi z terenu przy ul. Wiązowej.

Zieleń i kwitnące kwiaty

Miasto etapowo zajmuje się pielęgnacją roślin. Zadbano o drzewa między innymi przy Kombajnistów, Kopalnianej, Olsztyńskiej, Beskidzkiej i 3 Maja. Uprzątnięto jesienne i zimowe pozostałości z placów zabaw. Efekty można zauważyć już na placu zabaw przy ul. Ordonówny. Wymieniony został piasek w piaskownicach.

Ponad 130 grabów pospolitych sadzimy w rejonie Ostrogórskiej. Pierwsze już są widoczne przy rondzie Zagłębia Dąbrowskiego. Nie są to małe drzewka, bo mają do 3 metrów wysokości. Ok. 30 nasadzimy też w rejonie Wspólnej – informuje prezydent miasta, Arkadiusz Chęciński.

Kolorowe figurki

W Parku im. Jacka Kuronia odmalowane zostały kazimierzowskie grzybki. Symbol parku będzie cieszył oko spacerowiczów. Na skwerku przy ul. Małachowskiego działa już fontanna. Uwagę warto zwrócić również na miejskie donice, które wypełnione zostały pięknymi kwiatami. Z kolei do parku przy ul. Dybowskiego trafiła wielka figura wiewiórki sfinansowana z budżetu obywatelskiego miasta.