Wiosna w mieście. Więcej kwiatów, nowe drzewa, działające fontanny

W Sosnowcu wiosenną aurę widać już na każdym kroku. Spacerując można zauważyć rozkwitającą roślinność i działające już fontanny.

Już 11 marca w Sosnowcu rozpoczęły się wiosenne prace, wówczas odmalowane zostały ławki w mieście. Stale usuwane są dzikie wysypiska. Śmieci zniknęły między innymi z terenu przy ul. Wiązowej.

Zieleń i kwitnące kwiaty

Miasto etapowo zajmuje się pielęgnacją roślin. Zadbano o drzewa między innymi przy Kombajnistów, Kopalnianej, Olsztyńskiej, Beskidzkiej i 3 Maja. Uprzątnięto jesienne i zimowe pozostałości z placów zabaw. Efekty można zauważyć już na placu zabaw przy ul. Ordonówny. Wymieniony został piasek w piaskownicach.

Ponad 130 grabów pospolitych sadzimy w rejonie Ostrogórskiej. Pierwsze już są widoczne przy rondzie Zagłębia Dąbrowskiego. Nie są to małe drzewka, bo mają do 3 metrów wysokości. Ok. 30 nasadzimy też w rejonie Wspólnej – informuje prezydent miasta, Arkadiusz Chęciński.

Kolorowe figurki

W Parku im. Jacka Kuronia odmalowane zostały kazimierzowskie grzybki. Symbol parku będzie cieszył oko spacerowiczów. Na skwerku przy ul. Małachowskiego działa już fontanna. Uwagę warto zwrócić również na miejskie donice, które wypełnione zostały pięknymi kwiatami. Z kolei do parku przy ul. Dybowskiego trafiła wielka figura wiewiórki sfinansowana z budżetu obywatelskiego miasta.

czytaj więcej:

Przebudowy kanalizacji w Sosnowcu

Sosnowieckie Wodociągi remontują kanalizację w mieście

Fontanny w Dąbrowie Górniczej

W mieście uruchomiono już 3 z 4 fontann

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Viridi

Rezydencja VIRIDI – zamieszkaj w sercu Gliwic

Zmiany w rozkładzie jazdy tramwajów

W tramwajowych rozkładach jazdy pojawią się zmiany

Class g59eba3e60 1920

Dochodzenie w sprawie byłej dyrektorki SP 3 w Sosnowcu

Stoimy w obliczu wielkiego niebezpieczeństwa - mówił bp Kaszak

Kryzys na białoruskiej granicy jak wojna polsko-bolszewicka?