Więcej zieleni w Sosnowcu. Na Warszawskiej i Kościelnej pojawią się drzewa i krzewy, a także elementy małej architektury

Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu ruszył z pracami: dwie ulice zyskają przyjemniejszy, ładniejszy wygląd. Na Warszawskiej i Kościelnej pojawią się drzewa i krzewy, a także nowe ławki.

Arkadiusz Chęciński
Prace MZUK Sosnowiec

Dwie ulice do zazielenienia

Ruszyły już nowe działania MZUK Sosnowiec. W planie jest przemiana wyglądu ulic Warszawskiej i Kościelnej. Co się tam zmieni?

- Rozpoczęliśmy prace, które docelowo mają odmienić tę część ulicy. Pod koniec ubiegłego roku zdemontowaliśmy słupki, a gdy mrozy odpuściły, rozpoczęła się rozbiórka kostki. W tym miejscu pojawi się ziemia, a na początku wiosny, nasadzimy kilkadziesiąt krzewów i kilkanaście drzew - podają pracownicy Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych.

- Podobny "los" czeka Warszawską - od wysokości zejścia do pasażu w kierunku Muzy. Tam jeszcze jednak mają się pojawić ławki oraz donice stalowo-drewniane (5 sztuk). W sumie na obu fragmentach nasadzimy ponad 20 drzew - dodają.

Przypomnijmy, że już wcześniej z ulicy Kościelnej pozbyto się stojących tam słupków. Ich miejsce zajmą rośliny. Pojawią się przy zatokach parkingowych po obu stronach jezdni, już od skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza do muralu "Sosnowy początek". Podobnie będzie na ulicy Warszawskiej, gdzie przybędzie roślin. Oprócz nich wykonawcy prac zadbają też o elementy małej architektury - ławki, kosze oraz donice.

Łącznie na obu ulicach zasadzonych zostanie dwadzieścia drzew. Zobaczymy klony, wiśnie czy platany. Do tego krajobraz ubogaci ponad 700 krzewów i bylin. Ze względu na silne zbrojenia część drzew będzie musiała być umieszczona w donicach. Dodatkowo zastosowane zostaną również bariery przeciwkorzenne.

- Pamiętacie, gdy pisałem Wam, że w centrum będzie więcej zieleni? Być może zauważyliście prace przy Kościelnej, a od poniedziałku [26.02] przy Warszawskiej. To MZUK Sosnowiec, który przygotowuje teren pod nasadzenia drzew i krzewów. Pojawi się także mała infrastruktura, w tym ławki (w samym centrum). Nasadzenia już niedługo - zapowiada prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

To niejedyne zmiany na ulicy Kościelnej. Przypomnijmy, że od 25 lutego można tam skorzystać ze stacji metroroweru.

Sosnowiec metrorower

Może Cię zainteresować:

Metrorower już dostępny w Sosnowcu. „Uruchomienie największego w Polsce systemu rowerów miejskich to dla nas kamień milowy”. Zobacz, gdzie i jak można skorzystać z systemu

Autor: Urszula Gołkowska

28/02/2024

Remont ulicy Dlugosza

Może Cię zainteresować:

Niemal 6 milionów złotych kosztować będzie remont ulicy Długosza w Sosnowcu. Co się zmieni?

Autor: Redakcja

28/02/2024