Walka hokejowej reprezentacji Polski o Zimowe Igrzyska Olimpijskie zaczyna się w Sosnowcu. Pierwszy mecz z Estonią

Polscy hokeiści wygrali w poniedziałek, 5 lutego, w nowym Stadionie Zimowym w kompleksie ArcelorMittal Park kontrolny mecz z Koreą Południową 6:0. A już w czwartek, również w Sosnowcu, podopieczni trenera Roberta Kalabera rozpoczną rywalizację w prekwalifikacjach do Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Fot. FB/ Polski Hokej
Hokejowa reprezentacja Polski

Przypomnijmy, że turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w 2026 roku odbędą się we Włoszech, zostanie rozegrany w Sosnowcu 8-11 lutego. To trzecia runda kwalifikacji. W grupie J Biało-Czerwoni zmierzą się z Koreą Południową, Ukrainą i Estonią. Do sierpniowych kwalifikacji awansuje tylko zwycięzca sosnowieckiego turnieju. Dodajemy, że w olimpijskim turnieju udział weźmie dwanaście zespołów. Dziewięć z nich jest już znanych – to osiem najwyżej sklasyfikowanych reprezentacji w światowym rankingu oraz gospodarze, Włosi. Walka toczyć się więc będzie o trzy pozostałe miejsca.

„Ukraina najtrudniejszym rywalem”

Wynik poniedziałkowego meczu z zespołem, który jest jednym z rywali w prekwalifikacjach daje podstawy, by z optymizmem oczekiwać na turniejowe mecze, ale kapitan polskiej reprezentacji Krystian Dziubiński tonuje nieco nastroje: – Inaczej będzie wyglądać nasze starcie z Koreańczykami w turnieju. Na pewno po tym wysokim zwycięstwie nie podejdziemy do rywala na luzie. Zanim jednak ponownie się spotkamy, czekają nas dwie trudne konfrontacje z Estonią i Ukrainą, ale jesteśmy przygotowani – podkreśla.

Podobnie uważa Robert Kalaber, szkoleniowiec naszej reprezentacji.

– W sparingu z Koreą Południową już po pierwszej tercji prowadziliśmy 5:0, ale w turnieju nie będzie tak łatwo. Rywal miał za sobą długą podróż i w poniedziałek w meczu kontrolnym nie był w pełnej dyspozycji. Moim zdaniem naszym najtrudniejszym przeciwnikiem będzie Ukraina. Ten zespół ma dużą jakość – zaznacza trener Kalaber.

Na początek z Estonią

Optymistą jest za to prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, który nie kryje nadziei związanych z występem naszej reprezentacji.

– Zwycięzca prekwalifikacji w Sosnowcu awansuje do turnieju, którego stawką będzie bezpośredni awans do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Nasza reprezentacja pod wodzą trenera Roberta Kalabera robi stałe postępy i jestem przekonany, że w Sosnowcu kibice zobaczą zwycięskie i efektowne mecze w wykonaniu Biało-Czerwonych – uważa Mirosław Minkina, prezes PZHL.

Warto przypomnieć, że bilety na mecze polskiej reprezentacji kupić można w portalu KupBilet.pl. Ile kosztują? Na mecze z Ukrainą i Koreą Południową – 80 zł (normalny) i 60 zł (ulgowy), natomiast na mecz z Estonią – 65 zł (normalny) i 45 zł (ulgowy). Przed meczami będzie też można kupić bilety w kasie, tyle że droższe o 20 zł (Ukraina, Korea Południowa) i o 15 zł (Estonia). Online są także dostępne karnety na wszystkie mecze Biało-Czerwonych, które kosztują 180 zł (normalny) i 130 zł (ulgowy).

Program turnieju prekwalifikacyjnego do Zimowych Igrzysk Olimpijskich:

  • Czwartek, 8 lutego: Polska – Estonia, godz. 16:30, Korea Południowa – Ukraina, godz. 20:00.
  • Piątek, 9 lutego: Korea Południowa – Estonia, godz. 16:30, Polska – Ukraina, godz. 20:15.
  • Niedziela, 11 lutego: Ukraina – Estonia, godz. 16:30, Polska – Korea Południowa, godz. 20:15.

Wszystkie mecze Polaków pokaże „na żywo” TVP Sport.

Grzegorz Pasiut (mecz Polska - Węgry przed turniejem w Nottingham.

Może Cię zainteresować:

Grzegorz Pasiut o awansie polskich hokeistów do Elity: Czekaliśmy na to tyle lat. Jesteśmy już podekscytowani tym, co się wydarzy za rok

Autor: Grzegorz Lisiecki

14/05/2023

Polska zagra w Sosnowcu z Koreę Południową

Może Cię zainteresować:

Hokejowa reprezentacja Polski wraca do Sosnowca. Najpierw zagra z Koreą Południową, potem powalczy o Zimowe Igrzyska Olimpijskie

Autor: Redakcja

01/02/2024

Kongres w Tampere

Może Cię zainteresować:

Przyszłoroczne hokejowe mistrzostwa świata juniorów do lat 18 odbędą się w Sosnowcu. Polska reprezentacja walczyć będzie o powrót do Dywizji IB

Autor: Grzegorz Lisiecki

26/05/2023