Hokejowa reprezentacja Polski wraca do Sosnowca. Najpierw zagra z Koreą Południową, potem powalczy o Zimowe Igrzyska Olimpijskie

W najbliższy poniedziałek, 5 lutego, na nowym Stadionie Zimowym w ArcelorMittal Parku, reprezentacja Polski rozegra mecz kontrolny z Koreą Południową. Kilka dni później obie reprezentacje rywalizować będą w Sosnowcu o awans do kolejnej fazy eliminacji do Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Fot. Polski Hokej
Polska zagra w Sosnowcu z Koreę Południową

Przypomnijmy, że turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w 2026 roku odbędą się we Włoszech, zostanie rozegrany w Sosnowcu 8-11 lutego. To trzecia runda kwalifikacji. W grupie J Biało-Czerwoni zmierzą się z Koreą Południową, Ukrainą i Estonią, a do sierpniowych kwalifikacji awansuje tylko zwycięzca turnieju.

Już w poniedziałek, 5 lutego, podopieczni trenera Roberta Kalabera, rozegrają w Sosnowcu mecz kontrolny z reprezentacją Korei Południowej. Mecz na Stadionie Zimowym w kompleksie ArcelorMittal Park rozpocznie się o godzinie 17.45. Dla obu zespołów będzie to ostatni sprawdzian przed rywalizacją w turnieju prekwalifikacyjnym do ZIO. Bilety można kupić tutaj.

Przypominamy harmonogram turnieju prekwalifikacyjnego do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, który odbędzie się w Sosnowcu:

  • Czwartek, 8 lutego: Polska – Estonia (16:30), Korea Południowa – Ukraina (20:00).
  • Piątek, 9 lutego: Korea Południowa – Estonia (16:30), Polska – Ukraina (20:15).
  • Niedziela, 11 lutego: Ukraina – Estonia (16:30), Polska – Korea Południowa (20:15).

Bilety na turniej można kupić tutaj.

Polska reprezentacja

Może Cię zainteresować:

Polscy hokeiści powalczą w Sosnowcu o Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Na początek z Estonią. Jest już terminarz turnieju

Autor: Grzegorz Lisiecki

17/01/2024

Kongres w Tampere

Może Cię zainteresować:

Przyszłoroczne hokejowe mistrzostwa świata juniorów do lat 18 odbędą się w Sosnowcu. Polska reprezentacja walczyć będzie o powrót do Dywizji IB

Autor: Grzegorz Lisiecki

26/05/2023