Polscy hokeiści powalczą w Sosnowcu o Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Na początek z Estonią. Jest już terminarz turnieju

W lutym polska hokejowa reprezentacja walczyć będzie w Sosnowcu w prekwalifikacjach do turnieju olimpijskiego. Rywalami zespołu prowadzonego przez Roberta Kalabera będą Korea Południowa, Ukraina i Estonia. Znany jest już terminarz turnieju, który rozegrany zostanie na nowym Stadionie Zimowym w kompleksie ArceloMittal Park.

Fot. FB/ Polski Hokej
Polska reprezentacja

Turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w 2026 roku odbędą się we Włoszech, zostanie rozegrany 8-11 lutego. Biało-Czerwoni zmierzą się z Koreą Południową, Ukrainą i Estonią. Do sierpniowych kwalifikacji awansuje tylko zwycięzca turnieju. Przypomnieć warto, że polscy hokeiści po raz ostatni wzięli udział w ZIO w 1992 roku, we francuskim Albertville, zajmując wówczas jedenaste miejsce.

– Patrzymy w przyszłość. Wierzę, że w lutym w Sosnowcu wygramy prekwalifikacje do turnieju olimpijskiego, a w sierpniu zagramy w kwalifikacjach i wtedy zespół, mający za sobą występy w elicie, będzie już na innym, wyższym poziomie – mówił niedawno Robert Kalaber.

Szkoleniowiec polskiej reprezentacji na początku roku przedłużył z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie kontrakt, który obowiązywał do 31 maja o kolejny rok – do końca sezonu 2024/25. Słowak jest bardzo dobrze oceniany w PZHL.

Dodajmy, że 5 lutego polscy hokeiści rozegrają – także w Sosnowcu – towarzyski mecz z Koreą Południową. Dla obu zespołów będzie to ostatni sprawdzian przed rywalizacją w turnieju prekwalifikacyjnym do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:45.

Terminarz turnieju prekwalifikacyjnego do ZIO w Sosnowcu:

  • Czwartek, 8 lutego: Polska – Estonia (16:30), Korea Południowa – Ukraina (20:00).
  • Piątek, 9 lutego: Korea Południowa – Estonia (16:30), Polska – Ukraina (20:15).
  • Niedziela, 11 lutego: Ukraina – Estonia (16:30), Polska – Korea Południowa (20:15).
Polska reprezentacja

Może Cię zainteresować:

Hokejowa reprezentacja znów przyjedzie do Sosnowca. Nie tylko na turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich

Autor: Grzegorz Lisiecki

27/12/2023

Kongres w Tampere

Może Cię zainteresować:

Przyszłoroczne hokejowe mistrzostwa świata juniorów do lat 18 odbędą się w Sosnowcu. Polska reprezentacja walczyć będzie o powrót do Dywizji IB

Autor: Grzegorz Lisiecki

26/05/2023

Grzegorz Pasiut (mecz Polska - Węgry przed turniejem w Nottingham.

Może Cię zainteresować:

Grzegorz Pasiut o awansie polskich hokeistów do Elity: Czekaliśmy na to tyle lat. Jesteśmy już podekscytowani tym, co się wydarzy za rok

Autor: Grzegorz Lisiecki

14/05/2023