W jednym ze sklepów w Dąbrowie Górniczej ukradli czekoladę. A dokładnie: 60 czekolad...

Dąbrowscy policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież 22-letnią kobietę i 24-letniego mężczyznę. Jak się okazuje, ich łupem padło 60 sztuk czekolad z jednego ze sklepów spożywczych.

Kradzież jest przestępstwem, za które grozi surowa kara. Niezależnie od wartości skradzionego towaru, osoby dopuszczające się takiego czynu muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Sklepy spożywcze, jako miejsca szczególnie narażone na kradzieże, zwykle posiadają systemy monitoringu oraz ochronę, którzy pilnują, by wszelkie nieprawidłowości były wykrywane i zgłaszane odpowiednim organom – przypominają policjanci.

To właśnie pracownicy ochrony zatrzymali sprawców kradzieży 60 czekolad o wartości ponad 700 złotych i wezwali policję. Kobieta i mężczyzna zatrzymani w pobliżu sklepu, a kiedy zjawili się policjanci – przewieziono ich do komendy, gdzie zostali przesłuchani. – 22-latka i jej 24-letni kolega przyznali się do winy i poddali się dobrowolnie karze, a towar powrócił na półki sklepowe do dalszej sprzedaży – relacjonują dąbrowscy policjanci.

Policja

Może Cię zainteresować:

Wyłudzali pieniądze podając się za... lekarzy. Ofiarami byli nie tylko mieszkańcy Sosnowca. Oszuści usłyszeli już zarzuty

Autor: Redakcja

20/02/2023

Mężczyzna uciekał autem przed policją

Może Cię zainteresować:

18-letni kierowca uciekał przed policją z dwójką dzieci w aucie. Był pod wpływem narkotyków

Autor: Redakcja

01/02/2023