Uwaga, utrudnienia! Zamknięta zostanie ulica Ujejska w Dąbrowie Górniczej. Drogowcy będą układać nową nawierzchnię

W niedzielę, 21 maja, z powodu prac drogowców, zamknięty zostanie odcinek ulicy Ujejskiej w Dąbrowie Górniczej. Utrudnienia mają potrwać niespełna dziewięć godzin.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza
Ulica Ujejska w Dąbrowie Górniczej zostanie zamknięta

W niedzielę pracownicy firmy Drogopol będą układać nową nawierzchnię na ulicy Ujejskiej. Dodajmy: chodzi o kilkusetmetrowy odcinek ulicy, od zjazdu z przebudowywanej DK1 do granicy z Wojkowicami Kościelnymi. – Nowa nawierzchnia układana będzie na odcinku, na którym wcześniej Drogopol, na zlecenie miasta, wybudował kanalizację sanitarną i deszczową, a Dąbrowskie Wodociągi zleciły wymianę wodociągu – wyjaśnia dąbrowski magistrat.

Prace prowadzone będą w niedzielę, aby zminimalizować utrudnienia związane układaniem nowej nawierzchni, a w konsekwencji – z zamknięciem ulicy. Tym bardziej, że warstwa ścieralna układana będzie na całej szerokości drogi. Na miejscu pojawiły się już tablice informujące o niedzielnych utrudnieniach. Wiadomo, że kilkusetmetrowy odcinek ulicy Ujejskiej zamknięty będzie od godziny 6 do 15.30.

Przypomnijmy, że prowadzone na ulicy Ujejskiej prace są częścią pierwszego etapu budowy kanalizacji w Ujejscu. Warta 27 mln złotych inwestycja dotyczy obecnie części ulic Krynicznej, Ujejskiej oraz Konstytucji.

Budowa kanalizacji w Ujejscu w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Trwa modernizacja wodociągów warta prawie 27 mln zł w Dąbrowie Górniczej. Co zakłada inwestycja?

Autor: Paulina Gałbas

22/06/2022

Zmiany dotyczą między innymi linii 604

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: nowe linie autobusowe, nowe przystanki i korekty w rozkładzie jazdy. Zarząd Transportu Metropolitalnego zapowiada zmiany

Autor: Grzegorz Lisiecki

19/05/2023