Trwa modernizacja wodociągów warta prawie 27 mln zł w Dąbrowie Górniczej. Co zakłada inwestycja?

W poniedziałek (20 czerwca) rozpoczęła się budowa kanalizacji w Ujejscu w Dąbrowie Górniczej. Prace warte prawie 27 mln zł zlecone zostały przez miasto firmie Drogopol.

UM Dąbrowa Górnicza
Budowa kanalizacji w Ujejscu w Dąbrowie Górniczej
Zaczynamy 20 czerwca od krótkiego, bo 80-metrowego odcinka ul. Krynicznej, gdzie prace obejmą przebudowę wodociągu, budowę kanalizacji deszczowej z wlotem do Trzebyczki i zabudowę separatora substancji ropopochodnych – zapowiada Rafał Zwoliński, naczelnik Wydziały Inwestycji i Remontów.

Pierwszy etap ruszył

Budowa kanalizacji w Ujejscu warta 27 mln zł to pierwszy etap inwestycji. W kolejnych tygodniach i miesiącach prace mają się również rozpocząć na ulicy Ujejskiej i Konstytucji. Wykonanie modernizacji na ul. Krynicznej potrwać ma około 3 tygodnii, wobec tego mozliwe będą utrudnienia w ruchu - kierować nim będzie tymczasowa sygnalizacja świetlna.

Z końcem czerwca inwestycja prace mają się rozpocząć także na ul. Ujejskiej: na odcinku od granicy z Wojkowicami Kościelnymi do istniejącego zjazdu na DK1, gdzie prace prowadzi firma Budimex. Na tym fragmencie firma Drogpol wybuduje kanalizację deszczową (wraz z zabudową separatora substancji ropopochodnych) i sanitarną, a Dąbrowskie Wodociągi zlecą wymianę wodociągu. Po wykonaniu tych elementów planowana jest modernnizacja pasa drogowego wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego.

Powstanie rondo

Według planu, we wrześniu ma zostać zamknięta ul. Konstytucji po wschodniej stronie DK1. Tam powstanie kanalizacja deszczowa i sanitarna, przebudowany zostanie także wodociąg. Po wybudowaniu kanalizacji, u zbiegu ul. Konstytucji, Ujejskiej i al. Zwycięstwa powstanie 4-wlotowe rondo.

O szczegółowych terminach prac na ul. Konstytucji będziemy informować po ustaleniu harmonogramu z generalnym wykonawcą przebudowy DK1 – mówi Rafał Zwoliński.

czytaj więcej:

Przebudowa dworca w Dąbrowie Górniczej

Przy dworcu w Dąbrowie Górniczej stanęła nowa konstrukcja

Pętla przy urzędzie pracy

Tramwaje linii 21, 22 i 28 wkrótce wrócą na dawną trasę

Strzemieszycka Dąbrowa Górnicza

Uwaga, ciężarówki wracają na Strzemieszycką, ale...

Remont ul Leśnej w Dąbrowie Górniczej dobiega końca

Po trudach remont ul. Letniej na wykończeniu

Konsultacje z mieszkańcami Ząbkowic

Konsultacje z mieszkańcami Ząbkowic

Kolejny etap przedbudowy al Piłsudskiego

Kolejny etap przebudowy al. Piłsudskiego. Będą utrudnienia

Skrzyżowanie, na którym powstanie rondo

Nowe rondo w Strzemieszycach Wielkich. Za 7,7 mln złotych