Ukradł samochód i paszport Ukraińcowi. Przydybał go policjant z Będzina

28-latek nie miał litości dla obywatela kraju ogarniętego wojną. Ukradł obywatelowi Ukrainy paszport i samochód. Ale za długo nie pojeździł skradzioną skodą. Spotkał bowiem na swojej drodze policjanta, który nawet po godzinach pracy nie stracił policyjnego nosa.

Policja Śląska
Zatrzymany złodziej Dąbrowa Górnicza

Policjant kryminalny z będzińskiej komendy udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Gdy wcześnie rano jechał ulicami Dąbrowy Górniczej, zauważył skodę. Wiedział, że taki samochód został skradziony w połowie marca 2022 r. z terenu Będzina.

Skradziona skoda na ulicach Dąbrowy Górniczej

Kryminalny od razu ruszył za skodą, o czym powiadomił dyżurnego jednostki w Dąbrowie Górniczej, prosząc jednocześnie o wsparcie. Gdy kierujący skradzionego samochodu zatrzymał się na ulicy Wojska Polskiego w okolicy garaży, policjant wykorzystał moment i podjął interwencję wobec kierowcy.

Jak się okazało, za kierownicą samochodu siedział 28-latek z Dąbrowy Górniczej, który miał na sumieniu nie tylko tę kradzież. Po chwili na miejsce dotarł pracownik operacyjny z będzińskiej jednostki oraz patrol drogówki, celem udzielenia wsparcia. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach na jaw wyszło, że kierowca jechał samochodem, pomimo wydanego mu przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Podczas wykonywanych oględzin pojazdu śledczy znaleźli również paszport, który należał do obywatela Ukrainy.

Złodziej okazał się też dilerem narkotyków

Gdy wydawało się, że zatrzymany dąbrowianin narobił sobie już wystarczająco dużo problemów, policjanci znaleźli podczas przeszukania w saszetce u 28-latka amfetaminę, z której można było przygotować blisko 100 porcji dilerskich. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Po wykonanych czynnościach skradziony samochód i dokumenty trafiły do 53-latka z Ukrainy.

ZOBACZ TEŻ:

Władysław szpilman andrzej szpilman sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Syn Władysława Szpilmana przekaże do Sosnowca pamiątki po "Pianiście": "Trochę dokumentów, zapisków, nut, listów, zdjęcia. Coś osobistego"

Autor: Marcin Zasada

19/04/2022

czytaj więcej:

Poszukiwania grzybiarza

W lesie zgubił się 76-letni mężczyzna. Poszukiwania trwają

Akcja Grzybiarz 2022

Do lasu, na grzyby? „Dokumenty proszę”

Złodziej pierścionka w Dąbrowie Górniczej

Złodziej pierścionka zatrzymany, dzięki poszkodowanym

Ręce w kajdankach (zdjęcie ilustracyjne)

Oszustka ukryła się przed policjantami pod łóżkiem

Sprawca rozboju w Dąbrowie Górniczej zatrzymany

Rozbój w firmie w Dąbrowie Górniczej. Sprawca groził bronią

Policja

Ukradł alkohol, szarpał ekspedientkę, pobił klienta...

Miał nielegalną broń i narkotyki Dąbrowa Górnicza

Nielegalna broń i narkotyki