Gwałciciel zatrzymany na gorącym uczynku w Sosnowcu. To 32-letni mieszkaniec Małopolski

Policjanci z Sosnowca zauważyli szarpaninę na przystanku autobusowym i postanowili zareagować. Dzięki temu zapobiegli zgwałceniu jednej z mieszkanek miasta.

112

Policjanci z wydziału kryminalnego w nocy z 7 na 8 kwietnia 2022 r. nieoznakowanym radiowozem jechali przez dzielnicę Niwka. Tej nocy intensywnie padał deszcz, więc widoczność była mocno ograniczona. Funkcjonariusze dostrzegli jednak, że pod wiatą jednego z przystanków trwa jakaś szarpanina.

- Natychmiast zawrócili i podjęli interwencję, dzięki czemu, jak się okazało, zapobiegli zgwałceniu jednej z mieszkanek Sosnowca – informuje podkom. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Usiłował zgwałcić kobietę na przystanku

Jak relacjonuje podkom. Sonia Kepper kobieta schroniła się pod wiatą przed nagłym, intensywnym deszczem. Tam podszedł do niej nieznany mężczyzna, który w brutalny sposób usiłował ją zgwałcić. Miała szczęście, bo właśnie w tym momencie przejeżdżali tamtędy policjanci.

- Sprawca, kiedy zorientował się, z kim ma do czynienia, stał się jeszcze bardziej agresywny. Kryminalni jednak bardzo stanowczo i szybko go obezwładnili – dodaje. Pokrzywdzona kobieta była w szoku i chciała uciec z miejsca zdarzenia. Policjanci udzielili jej pomocy, uspokoili ją i przekazali pod opiekę lekarzy.

Sprawcą był 32-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych czynności i zgromadzeniu przez śledczych materiału dowodowego, został doprowadzony przed oblicze prokuratora.

Mężczyzna usłyszał zarzuty i został już aresztowany na 3 miesiące, a za kratami może spędzić nawet 12 lat. Śledczy sprawdzają także czy podejrzany nie odpowiada za inne, podobne czyny.