Ugodził nożem swoją partnerkę i próbował uciekać przed policjantami. Został zatrzymany, usłyszał już zarzuty

Zaatakował nożem swoja partnerkę, próbował uciekać przed policjantami, ale szybko został zatrzymany. Teraz 46-latkowi grozi wieloletnie więzienie.

Do domowej awantury doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Okólnej w Zawierciu. Według zgłoszenia 44-letnia kobieta została ugodzona nożem przez swojego 46-letniego partnera, który uciekł z mieszkania. Bedąca na miejscu załoga karetki zabrała kobietę do szpitala. Policjanci natomiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

– Pomiędzy blokami policjanci zauważyli znanego im mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu 46-latek został zatrzymany. Miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu – informuje zawierciańska policja.

Podczas śledztwa ustalono, że do przypadków agresji mężczyzny wobec partnerki dochodziło znacznie częściej, a znęcanie się fizyczne i psychiczne nad 44-latką trwał osiem lat. 46-latek pod wpływem alkoholu wywoływał awantury, podczas których ubliżał kobiecie, bił ją i groził jej pozbawieniem życia.

Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 46-latkowi zarzutów dotyczących zarówno znęcania się nad kobietą, jak i usiłowania zabójstwa. W czwartek, 1 lutego, zawierciański sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz śledczych i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. 46-latek najbliższe 3 miesiące spędzi więc za kratami.

Policjanci z Jaworzna zatrzymali kierowcę i pasażera

Może Cię zainteresować:

Kierowca był pod wpływem narkotyków, a pasażer miał przy sobie substancje psychoaktywne. Obaj usłyszeli już zarzuty

Autor: Redakcja

23/01/2024

Rozboj w centrum sosnowca styczen 2024

Może Cię zainteresować:

Rozbój w centrum Sosnowca. 42-letni agresor podbiegł, kopnął i okradł pokrzywdzonego. Prokurator zastosował dozór

Autor: Redakcja

21/01/2024