Kierowca był pod wpływem narkotyków, a pasażer miał przy sobie substancje psychoaktywne. Obaj usłyszeli już zarzuty

Kierowca był pod wpływem narkotyków, pasażer posiadał mefedron – zostali zatrzymani w Jaworznie podczas policyjnej kontroli. Obaj usłuszeli już zarzuty. Teraz grozi im nie tylko więzienie, ale także wysoka grzywna, a także – w przypadku 24-letniego kierowcy – sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wywiadowcy z Jaworzna, podczas patrolowania, uzyskali informację, że kierowca samochodu marki Opel może być pod wpływem narkotyków. Zatrzymali pojazd do kontroli. 24-letni kierowca zachowywał się nerwowo, był pobudzony.

– Podejrzenia mundurowych potwierdziły się – po chwili, gdy mężczyźnie sprawdzono źrenicę i nie było reakcji na światło ten przyznał się, że jakiś czas temu temu zażył marihuanę i mefedron. Policjanci wykonali również test, który wskazał, że kierujący jest pod wpływem substancji zabronionych – informuje jaworznicka komenda.

Policjanci przeszukali 17-letniego pasażera. Jak się okazało, miał przy sobie skrystalizowaną substancję, tzw. mefedron. Zatrzymano prawo jazdy 24-latka, ponadto pobrano mu krew do badań, a następne osadzono w policyjnym areszcie. 17-latek również został zatrzymany – za posiadanie narkotyków.

Śledczy przedstawili już podejrzanym zarzuty. 17-latkowi za posiadanie substancji psychoaktywnej. Z kolei 24-latek usłuszał zarzut za prowadzenie samochodu osobowego pod wpływem narkotyków. Za to przestęsptwo nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi wysoka grzywna, orzeczenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, zaś obu – także więzienie.

Rozboj w centrum sosnowca styczen 2024

Może Cię zainteresować:

Rozbój w centrum Sosnowca. 42-letni agresor podbiegł, kopnął i okradł pokrzywdzonego. Prokurator zastosował dozór

Autor: Redakcja

21/01/2024

Policjanci przejęli nielegalne automaty

Może Cię zainteresować:

Policjanci odkryli nielegalne automaty do gier w Będzinie. Zatrzymany został 42-latek. Usłyszał już zarzuty

Autor: Redakcja

11/01/2024