Uderzył żonę, wsiadł do samochodu. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. 32-latek z Wojkowic został zatrzymany

Policjanci z Wojkowic zatrzymali 32-latka, który stosował przemoc wobec swojej żony. Jak się okazało, prowadził również samochód mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. – Zatrzymany mężczyzna musi opuścić mieszkanie, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd – informuje będzińska komenda.

Zdj. ilustracyjne
Policja

Policjanci z Wojkowic zostali wezwani na interwencję do Sączowa. Zgłaszająca sprawę kobieta miała zostać kilkukrotnie uderzona w twarz przez swojego męża. Jak ustalili funkcjonariusze, do przemocy – fizycznej i psychicznej – dochodziło od miesięcy. Kobieta postanowiła przerwać swoje milczenie, kiedy została uderzona w twarz przez nietrzeźwego męża. Tymczasem 32-latek wsiadł za kierownicę i odjechał.

Policjanci pojechali do mieszkania, w którym mieszka kobieta i zastali w nim także 32-latka. Badanie alkomatem zakończyło się wynikiem przekraczającym 2,5 promila. 32-latek został zatrzymany, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu.

Aby zapobiec dalszej eskalacji agresji na wniosek śledczych i prokuratora wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz musiał on opuścić miejsce zamieszkania. Domowy oprawca za kratkami może spędzić nawet 5 lat więzienia – informuje będzińska komenda.

46-latek wprowadzał do obrotu kołpaki samochodowe z podrobionymi znakami towarowymi

Może Cię zainteresować:

Niemal 900 zarzutów dla 46-latka z Będzina! Śledztwo trwało niemal rok, a teraz do sądu trafił akt oskarżenia

Autor: Redakcja

25/04/2023