Świąteczne przysmaki, ręcznie robione ozdoby, warsztaty na Jarmarku Wielkanocnym w Będzinie

W Niedzielę Palmową (10 kwietnia) odbył się Jarmark Wielkanocny w Będzinie. Nad bulwarami Czarnej Przemszy pojawiło się wielu wystawców z rękodziełem i świątecznymi przysmakami.

W samym centrum Będzina, nad rewitalizowanym bulwarami Czarnej Przemszy w Niedzielę Palmową odbył się Jarmark Wielkanocny. Na miejscu pojawiło się ponad 30 kramów z rękodziełem i świątecznymi przysmakami. Wydarzenie o godzinie 13:00 rozpoczął Mariusz Szwed - finalista 3. edycji telewizyjnego MasterChefa. Na wielkiej patelni znalazł się kurczak, chrupiące warzywa, kasza jaglana oraz kuskus, a wszystko to zagęszczone żurem i przyprawione świeżym rozmarynem.

Wielkie poszukiwania

Najmłodsi uczestnicy Jarmarku szukali Wielkanocnych Zajączków. Papierowe zajączki ukryte były w okolicy zrewitalizowanych bulwarów nad Przemszą. Każdy poszukiwacz od pomocnic Zajączka otrzymał w nagrodę słodkości. Poza tym na przygotowanych przez miejskich urzędników kartkach pocztowych można było umieścić życzenia i wysłać je za darmo.

Miasto oraz Caritas dla mniej zamożnych i samotnych mieszkańców Będzina przygotowali 750 paczek.

W paczkach znajdowało się pieczywo, czekolada, oczywiście, tradycyjnie: żurek i wędliny. Dla kogo? Dla wszystkich potrzebujących mieszkańców naszego miasta, naszych gości z Ukrainy, dla wszystkich- informuje Anna Drzewiecka, wiceprezydent Będzina.

Pomoc dla hospicjum

Warsztaty malowania pisanek, ozdabiania zajączków oraz inne artystyczne zabawy zorganizowali pracownicy będzińskiej biblioteki i Muzeum Zagłębia. Na targach rękodzieła znalazło się wiele świątecznych i oryginalnych ozdób. Będzińscy wolontariusze kontynuowali kwestę na rzecz Hospicjum Onkologicznego Fundacji Pro Salute. Każdy, kto postanowił wesprzeć finansowo zbiórkę, otrzymał żonkila. Celem kwesty był zakup aparatu do odbarczania płynów z jamy otrzewnowej i opłucnej oraz cewników, wenflonów, strzykawek dla podopiecznych Hospicjum.

czytaj więcej:

Jarmark Wielkanocny w Będzinie

Jarmark Wielkanocny 10 kwietnia w Będzinie

Craft Bazar w Fabryce Pełnej Życia

Craft Bazar dla ukraińskich twórców w Fabryce Pełnej Życia

Basen rekreacyjny w Nemo

W ferie Nemo dla uczniów za darmo. Jest jeden warunek

Zdjęcie ilustracyjne

Będzin. Miejskie lodowisko cały czas działa

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 30.

Wojewódzki 30. Finał WOŚP. Koncerty, kiermasz, licytacje

Egzotarium Szklany Dach 8

Egzotarium w Sosnowcu pod specjalnym nadzorem

Jarmark świąteczny cieszy się w Sosnowcu dużą popularnością

Jarmark Świąteczny w Sosnowcu. Znamy już termin