Stadion lekkoatletyczny w Sosnowcu został wyremontowany za ponad 10 milionów złotych. Zobaczcie, jak wygląda

Stadion Lekkoatletyczny im. Stefana Płatka przy alei Mireckiego w Sosnowcu został wyremontowany i zmodernizowany za ponad 10 milionów złotych. W miejskich planach – budowa trzech nowych hal.

Po działaniach remontowych do obiektu przy alei Mireckiego 4 w Sosnowcu powrócili sportowcy. Na miejscu można skorzystać z bieżni okrężnej 6-torowej, bieżni prostej 8-torowej, rzutni do rzutu oszczepem, rzutni do pchnięcia kulą, rzutni do rzutu młotem i dyskiem, rowu z wodą do biegu z przeszkodami, skoczni dwustronnej (dwukierunkowej) do skoku w dal z zeskoczniami przesuniętymi w fazie, skoczni podwójnych do skoku o tyczce oraz skoczni do skoku wzwyż.

Zakończenie prac zaplanowano na ostatni kwartał 2023 roku. Wartość całej inwestycji wyniosła 10 005 259 zł. W ramach remontu miały odbyć się między innymi: rozbudowa nawierzchni, wymiana nawierzchni bieżni rozgrzewkowej, przebudowa zeskoczni istniejącej skoczni do skoku w dal, budowa dwóch skoczni do skoku o tyczce, nowe wyposażenie rzutni do rzutu młotem i dyskiem, przebudowa nawierzchni z trawy naturalnej na boisku wewnątrz bieżni, odnowienie wieży sędziowskiej.

Pierwszy miting na otwarcie sezonu

Stadion został otwarty oficjalnie w sportowym stylu. 4 maja zagościli tam pierwsi zawodnicy. Na lekkoatletyczne zmagania zaprosił klub MKS-MOS Płomień Sosnowiec we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sosnowcu. Tego dnia można było spróbować swoich sił w następujących konkurencjach:

  • biegi na 100m, 150m, 300m, 600m, 1000m, 2000m
  • skoki w dal, wzwyż
  • pchnięcie kulą
  • rzuty dyskiem i młotem
- Na obiekcie przez kilka lat, ze względu na jego stan techniczny, nie można było rozgrywać zawodów lekkoatletycznych. Po remoncie nasz obiekt znów będzie gościł lekkoatletów z różnych miast południowej Polski, ale nie tylko - stwierdza prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Przed miastem koleje sportowe inwestycje. Szykuje się budowa trzech nowych hal, gdzie ćwiczyć będą uczniowie, ale także starsi mieszkańcy. Obiekty powstaną przy szkołach na Milowicach, Starym Sosnowcu i Klimontowie. Projekt będzie realizowany w ramach programu Olimpia - przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Nowe hale sportowe sosnowiec kiedy realizacja

Może Cię zainteresować:

Nowe hale sportowe w Sosnowcu. Jest dofinansowanie, trzy szkoły czekają. Kiedy realizacja?

Autor: Redakcja

25/04/2024

Arcelor Mittal Park stadion

Może Cię zainteresować:

Piłkarze Zagłębia coraz bliżej spadku do II ligi, ale… powstaje dla klubu plan awaryjny. „Potrzebna jest rewolucja”

Autor: Redakcja

19/04/2024