Nowe hale sportowe w Sosnowcu. Jest dofinansowanie, trzy szkoły czekają. Kiedy realizacja?

Sosnowiec jest jednym z pierwszych miast, które rozpoczyna budowę przyszkolnych hal sportowych w ramach programu Olimpia. Zgodnie z założeniem, z hal będą korzystać nie tylko uczniowie wybranych szkół, ale wszyscy chętni.

Sosnowiec łączy
Nowe hale sportowe sosnowiec kiedy realizacja

W Sosnowcu powstaną trzy nowe hale sportowe

Nowe wielofunkcyjne hale sportowe powstaną przy szkołach w Milowicach, Starym Sosnowcu i Klimontowie. Sosnowiec wyłoży 8 mln zł z własnego budżetu. Pozostałe koszty pokryje dofinansowanie w kwocie blisko 7 mln zł, które miasto pozyskało z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach rządowego programu Olimpia.

Każda z hal będzie miała ponad 1100 m2. W każdej znajdzie się miejsce na wielofunkcyjne boisko o wymiarach pola gry 20 m x 40 m. Powstanie także zaplecze sanitarne. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa obiekty będą monitorowane.

Są pieniądze, więc kiedy realizacja?

Miasto zapewnia, że wszystkie trzy hale powstaną jeszcze w tym roku. Jako pierwsza powstanie hala przy Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Baczyńskiego w Milowicach. Hala zostanie wybudowana nad obecnym boiskiem o nawierzchni poliuretanowej, która również będzie wyremontowana. Podobna nawierzchnia będzie też zastosowana w pozostałych dwóch obiektach.

Budowa hal przy ZSO nr 3 (ul. Piłsudskiego, Stary Sosnowiec) oraz SP 25 w Klimontowie będzie nieco bardziej skomplikowana. W tych przypadkach wykonawca będzie musiał najpierw zlikwidować betonową nawierzchnię i w ich miejscu wybudować hale.

Elementem wyróżniającym inwestycje będą mobilne strzelnice laserowe (wirtualne) na minimum cztery stanowiska strzeleckie. Instalacje mają być możliwe do rozkładania i instalowania na samej hali, na czas prowadzenia zajęć strzeleckich. Rządowy program Olimpia zakłada, że wszystkie nowe hale będą ogólnodostępne i wykorzystywane także do zajęć pozalekcyjnych.

Mydlice zielony przystanek 1

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: Zielony przystanek Mydlice Szpital gotowy. To wyczekiwany projekt z Budżetu Obywatelskiego

Autor: Szymon Karpe

24/04/2024

Skrzyzowanie slawkow inwestycja

Może Cię zainteresować:

Przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania w Sławkowie. Mieszkańcy od lat czekali na tę inwestycję. Koszt to ponad 7 mln zł

Autor: Redakcja

23/04/2024

Objazdy Blachnickiego

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: rozpoczyna się budowa ronda na skrzyżowaniu alei Blachnickiego i ulicy Komorowskiego. Uwaga, będzie zmiana organizacji ruchu

Autor: Redakcja

16/04/2024