Dąbrowa Górnicza: Zielony przystanek Mydlice Szpital gotowy. To wyczekiwany projekt z Budżetu Obywatelskiego

Przystanek Mydlice Szpital w Dąbrowie Górniczej zmienił się nie do poznania. Ekologiczna inwestycja to projekt wybrany przez mieszkańców w Budżecie Obywatelskim. Będą kolejne zielone przystanki?

Zielony przystanek na Mydlicach gotowy

Zakończyła się przebudowa przystanku autobusowego Mydlice Szpital. Dzięki nowej aranżacji otaczającej go przestrzeni, przystanek zmienił się nie do poznania. Praktycznie wszystko jest tu nowe: dojście, chodnik, wiata, ławki i oświetlenie.

- Co najważniejsze w tej inwestycji, to komfort pasażerów. Chcemy go zapewnić nie tylko dzięki wspomnianym dojściom, nowej wiacie, ławkom i nowoczesnemu oświetleniu, ale także dzięki zieleni: drzewom, krzewom, roślinom pnącym, ozdobnym trawom i bylinom oraz rozchodnikom na zadaszeniu wiaty - mówił jeszcze w 2023 r. Marcin Bazylak, prezydent miasta.

Projekt wybrali mieszkańcy w Budżecie Obywatelskim

Inwestycja to efekt projektu „Zielone przystanki” zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego przez Anetę Stęplewską. Zakłada budowę dziesięciu ekologicznych przystanków w centrum Dąbrowy Górniczej. W uzasadnieniu realizacji projektu, wycenionego na 550 tys. zł, czytamy m.in.:

- Realizacja tego projektu to duży krok w stronę ekologii i poprawy jakości powietrza w przestrzeni publicznej, co w konsekwencji może przeciwdziałać zmianom klimatycznym. (...) „Zielony przystanek” to dodatkowa zieleń w ruchliwej części miasta.

Nową zieleń umieszczono nie tylko na przyległym terenie, ale także na wiacie. Na tylnych i bocznych ścianach rozrastać się będzie bluszcz, a na zadaszeniu posadzone zostały rozchodniki. Z tego powodu zadaszenie zostało wyposażone w system nawadniania i odwadniania.

Inwestycja czeka jeszcze na odbiór. Po nim informację o możliwości użytkowania otrzyma Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Skrzyzowanie slawkow inwestycja

Może Cię zainteresować:

Przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania w Sławkowie. Mieszkańcy od lat czekali na tę inwestycję. Koszt to ponad 7 mln zł

Autor: Redakcja

23/04/2024

Rozpoczęła się budowa połączenia ulicy Kolejowej z aleją Zagłębia Dąbrowskiego

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: budowa połączenia ulicy Kolejowej z aleją Zagłębia Dąbrowskiego. Uwaga, utrudnienia

Autor: Redakcja

15/04/2024

Osiedle Naft Nova

Może Cię zainteresować:

Przy ulicy Naftowej w Sosnowcu powstaje nowe osiedle. Trwa nabór uzupełniający wniosków o najem mieszkań

Autor: Redakcja

28/03/2024