Śpiewający rekord w Sosnowcu? Szkoła Podstawowa nr 13 zaprasza do muzycznego wyzwania i wykonania piosenki „Wszystkie dzieci nasze są” Jacka Cygana

Szkoła Podstawowa nr 13 w Sosnowcu zaprasza do udziału w muzycznym wyzwaniu. Uczniowie oraz nauczyciele wykonają piosenkę „Wszystkie dzieci nasze są”. Każdy chętny, niezależnie od miejsca, może się dołączyć!

Fb Agencja Teatralna Przemysław Galant
Jacek Cygan

„Wszystkie dzieci nasze są | Borys, Wojtek, Marysia, Tom | Niech małe sny spełnią się dziś | Wyśpiewaj marzenia, a świat | Będzie nasz!”. Marzeniem społeczności SP nr 13 jest jak najgłośniejsza promocja akcji, jak odbędzie się z inicjatywy placówki. Każdy może dołączyć do wspólnego śpiewania przeboju „Wszystkie dzieci nasze są”. Wydarzenie odbędzie się w przyszły piątek, 26 kwietnia, o godzinie 10:15. Co ciekawe, śpiewać można wszędzie: w klasie, na ulicy, w pracy (choć może nie podczas konferencji). Do wspólnej zabawy warto zachęcić także inne osoby, które znajdą się w pobliżu.

– Kto może brać udział w biciu rekordu? Każdy! Bez względu na wiek, zawód , stanowisko, umiejętności wokalne, itp. Mogą to być rodziny, osoby indywidualne, firmy, instytucje, placówki oświatowe, przedszkola, szkoły – zapraszają organizatorzy.

Do akcji można dołączyć oficjalnie. Wystarczy pobrać i wypełnić kartę zgłoszenia. Znaleźć ją można na stronie internetowej szkoły. Dokument przesyłać należy do 19 kwietnia na adres mailowy: sp13konkursy@onet.eu z dopiskiem: REKORD. Podczas śpiewania trzeba nagrać krótki filmik lub zrobić zdjęcie i w ten sposób udokumentować swój udział w akcji. Następnie przesyłać pliki razem z informacją o liczbie osób uczestniczących w akcji na maila szkoły: sp13konkursy@onet.eu z dopiskiem: REKORD. Filmiki i fotografie będą zbierane do 27 kwietnia. Nie liczy się talent, umiejętności ani doświadczenie. Najważniejsza jest dobra zabawa.

Sosnowiec dla swojego Jacka Cygana

Wybór piosenki i jej autora nie jest przypadkowy. Utwór powstał w 1995 roku. Wykonała go Majka Jeżowska. Autorem tekstu jest nie kto inny, jak Jacek Cygan. Artysta pochodzi z Sosnowca. Tam też kończył kolejne szkoły. Zapisał się mocno w świadomości i sercach mieszkańców Zagłębia. Znany jest jako twórca literacki, autor wielu piosenek. Wśród nich znalazły się również te przeznaczone dla młodszej publiczności.

Osobnym rozdziałem w twórczości Jacka Cygana są piosenki dla dzieci. Przez dziesięć lat prowadził telewizyjny i estradowy program „Dyskoteka Pana Jacka” /Dżeka/. Napisał dla dzieci kilkadziesiąt piosenek współpracując między innymi z Majką Jeżowską, Anną Jurksztowicz, Pawłem Stasiakiem oraz młodymi wokalistami, takimi jak Magda Fronczewska czy Krzysztof Antkowiak - czytamy na stronie artysty.
Ławka Jacka Cygana

Może Cię zainteresować:

Powiedziała "TAK" podczas uroczystego uruchomienia muzycznej ławki Jacka Cygana w Sosnowcu

Autor: Aleksandra Szlęzak

25/03/2023

Zielona pracownia w sp 35 sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Dotacja na „Zieloną Pracownię” dla Szkoły Podstawowej nr 35. Placówka, która w tym roku będzie świętować 110-lecie, otrzyma nowoczesny sprzęt

Autor: Urszula Gołkowska

28/06/2023