Powiedziała "TAK" podczas uroczystego uruchomienia muzycznej ławki Jacka Cygana w Sosnowcu

Chociaż muzyczną ławkę Jacka Cygana oddano do użytku odwiedzającym Park Sielecki już we wrześniu ubiegłego roku, na pełne wykorzystanie jej funkcjonalności - fani twórczości sosnowieckiego artysty musieli trochę poczekać. Po zakończonym plebiscycie, do multimedialnej ławki wgrano 5 demokratycznie wybranych utworów. Podczas dzisiejszego (25 marca 2023), oficjalnego uruchomienia nowej atrakcji - nie zabrakło także wyjątkowego, romantycznego akcentu...

Podczas uroczystości, w towarzystwie samego Jacka Cygana i zgromadzonych gości, z multimedialnej ławki, po raz pierwszy wybrzmiały fragmenty najpopularniejszych piosenek jego autorstwa. Spośród ponad 1000 tekstów, artysta wybrał swoje TOP 25. O zwycięskich kawałkach zdecydowali słuchacze Radia Katowice. W trwającym 2 tygodnie głosowaniu, wybrano 5 najlepszych utworów, które następnie zainstalowano w multimedialnej ławce. Od dziś, po naciśnięciu przycisku, odwiedzający Park Sielecki w Sosnowcu usłyszą:

  • C’est la vie – Paryż z pocztówki – Andrzej Zaucha
  • Czas nas uczy pogody – Grażyna Łobaszewska
  • Jaka róża taki cierń – Edyta Gepert
  • Dumka na dwa serca – Edyta Górniak, Mieczysław Szcześniak
  • Pokolenie – Kombii

Multimedialna ławka, usytuowana jest na głównej alei Parku Sieleckiego, vis-à-vis rzeźby młodego Jana Kiepury, w pobliżu Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu. Podczas uroczystości, ceniony tekściarz zaznaczył, że w przestrzeni parku nie brakuje miejsca na podobne instalacje. Być może z biegiem lat, powstaną tu kolejne ławki poświęcone kształcącym się obecnie w murach pobliskiej szkoły.

- To jest piękne miejsce. Ktoś, kto akurat w tym momencie jest smutny, jest gdzieś na dnie, życie mu się zawaliło, może tu usiąść i pobyć przez chwilę w innym świecie. Bo muzyka daje takie wrażenie - przyznał Jacek Cygan.

Zaręczyny na ławce Jacka Cygana

Po uruchomieniu ławki, nie zabrakło pamiątkowych zdjęć z fanami artysty. Część zgromadzonych podziękowało za nową przestrzeń, część zdobyło kolejny autograf na nowym krążku... Byli i tacy, którzy zdecydowali się na nieco bardziej odważny krok.

W towarzystwie piosenek autorstwa sosnowieckiego tekściarza, w delikatnych promieniach słońca, na ławce wygodnie rozsiedli się także zakochani (nie tylko w twórczości Cygana)... Ona z Sosnowca, a on z Kluczborka. Po wyciągnięciu czerwonej szkatułki - wszystko stało się jasne. Odważny pan Jerzy, poprosił panią Małgorzatę o rękę. Para przyznała, że zależało im na wyjątkowych okolicznościach.

Tak też się stało. Powiedziała "TAK" na muzycznej ławce Jacka Cygana. Po raz pierwszy w historii tego miejsca.