Sosnowiecki Program Wspierania Inicjatyw Kulturalnych 2024: 25 tysięcy złotych na ciekawe projekty

W Sosnowcu do końca tygodnia można zgłaszać swoje propozycje kulturalnych przedsięwzięć i powalczyć o dotację. W ramach miejskiego programu do rozdania jest 25 tysięcy złotych.

Sosnowiecki program wspierania inicjatyw kulturalnych

Trwa kolejna odsłona akcji, w ramach której miasto wspiera ciekawe projekty. Zainteresowani mają szansę, by ubiegać się o finansową pomoc na organizację przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym. Może się ono odbywać na terenie Sosnowca lub na rzecz jego mieszkańców. Łącznie na ten cel samorząd przeznaczy 25 000 zł. Sosnowiecki Program Wspierania Inicjatyw Kulturalnych powstał, by wspierać pomysły o charakterze lokalnym.

Wnioski muszą zawierać szczegółowy opis przedsięwzięcia kulturalnego, przewidywane koszty jego realizacji oraz oczekiwania co do sposobu i formy zaangażowania Organizatora w realizację tego przedsięwzięcia, a ponadto oświadczenie uczestnika, iż inicjatywa nie jest dofinansowana ze środków publicznych – informują przedstawiciele Przystanku Otwartej Kultury.

Na zgłaszanie swoich propozycji chętni mają czas do 29 marca (najbliższy piątek) do godziny 15:00. Wzór wniosku oraz regulamin znajdziemy na stronie internetowej Przystanku Otwartej Kultury w Sosnowcu. Projekty trzeba będzie zrealizować do 30 czerwca 2024 r. Złożone propozycje przeczyta i zaopiniuje specjalna komisja.

Ocena wniosków będzie uwzględniać walory kulturalne przedsięwzięcia oraz jego znaczenie dla społeczności lokalnej, a ponadto oryginalność i kreatywność inicjatywy kulturalnej. Dodatkowo każdy wniosek zostanie oceniony pod względem zgodności z ogłoszeniem, działalnością statutową Organizatora oraz warunków zaangażowania Organizatora w realizację przedsięwzięcia – czytamy w Regulaminie Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych.

Akcja ma na celu rozbudzanie zainteresowań mieszkańców miasta Sosnowca, inspirowanie społeczności lokalnej do odbioru i aktywnego uczestniczenia w przedsięwzięciach. Co więcej, promuje walory artystyczne miasta, pozytywnie wpływa na rozwój inwencji twórczej w dziedzinie kultury. Akcja trwa już od kilku lat. Pierwszy raz zorganizowano ją w 2016 roku. Jej inicjatorem był Urząd Miasta Sosnowiec.

– Rusza Sosnowiecki Program Wspierania Inicjatyw Kulturalnych. Masz fajną inicjatywę kulturalną? Zajrzyj do Przystanku Otwartej Kultury Kazimierz i przeczytaj reguły – zaprasza Arkadiusz Chęciński, prezydent miasta.
Współpraca Teatru Zagłębia z Zagłębiem Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Teatr Zagłębia rozpoczął współpracę z Zagłębiem Sosnowiec. Jej celem jest wspólna promocja miasta

Autor: Redakcja

29/09/2023

Szpilman sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Władysław Szpilman wraca do domu. Dziś w Muzie otwarcie sali pamięci słynnego pianisty

Autor: Katarzyna Pachelska

19/04/2023