Sosnowieccy policjanci rozbili gang złodziei katalizatorów Na swoim koncie mieli kilkadziesiąt kradzieży

Do sądu trafił akt oskarżenia wobec członków i współpracowników grupy przestępczej, która na co dzień zajmowała się kradzieżą katalizatorów. Przez niemal dwa lata przestępcy wycięli kilkadziesiąt katalizatorów. Członkom grupy może grozić ponad siedem lat więzienia.

KMP Sosnowiec
Kradzież katalizatorów

Działania policjantów z Sosnowca w kierunku rozbicia gangu kradnącego katalizatory trwały od września 2020 roku. Grupa przestępcza działała nie tylko w Sosnowcu, ale także na terenie całego województwa. Przełomowym momentem w sprawie było aresztowanie szefa gangu.

- Nocą 23 września 2021 roku zatrzymali szefa grupy przestępczej na gorącym uczynku. Okazał się nim, obecnie 42-letni, mieszkaniec Sosnowca, w przeszłości wielokrotnie karany za kradzieże - wyjaśniają sosnowieccy policjanci.

Zaczęło się od "głowy" gangu

Szef gangu został tymczasowo aresztowany. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że w grupie działał także 36-letni brat szefa gangu, który także wcześniej był karany za kradzieże. Prokurator w marcu br. przedstawił mu zarzuty, zastosował wobec niego poręczenie majątkowe oraz objął go zakazem opuszczania kraju.

Kolejną osobą zatrzymaną w tej sprawie była 51-letnia kobieta. W marcu 2022 roku usłyszała zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i kradzieży, z czego uczyniła sobie stałe źródło dochodu. Policjanci zatrzymali także 43-letniego mężczyznę, który podczas kradzieży, dopuścił się zniszczenia mienia.

Kolejnymi zatrzymanymi działającymi w grupie byli paserzy- 40-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego, który w prowadzonym przez siebie punkcie skupował kradzione katalizatory, oraz 35-letni mieszkaniec Sosnowca. Paserzy odpowiedzą również za działanie w zorganizowanej grupie przestępczej.

W przypadku jeżeli sąd uzna, iż podejrzani uczynili sobie z kradzieży katalizatorów stałe źródło dochodu, członkom grupy może grozić powyżej siedmiu lat więzienia. a 42-letni szef gangu może trafić za kratki na 15 lat.

Kradzież laptopa tramwaj

Może Cię zainteresować:

Policjanci poszukują sprawcy kradzieży. Mężczyzna przywłaszczył sobie laptopa i telefon

Autor: Martyna Urban

30/10/2022

Olsen Banden, czyli Gang Olsena

Może Cię zainteresować:

Gang Olsena z Sosnowca. Ukradli rower i oddali go do lombardu. Na pamiątkę zrobili mu zdjęcie telefonem. Fotkę znaleźli policjanci

Autor: Katarzyna Pachelska

20/10/2022

czytaj więcej:

Policja sosnowiec zatrzymanie

Sosnowiec. Miał być rok, teraz grozi mu dekada w więzieniu

Strażacy zdjęli obrączkę z palca

Obrączkę udało się rozciąć i zdjąć strażakom z Będzina

Straż miejska

Pijany 18-latek z Sosnowca rozbijał się autem po Katowicach

KMP Sosnowiec

Pijany mężczyzna kierował z czynnym zakazem prowadzenia

Chorzów Zatrzymano kradzionego Mercedesa

Mercedes skradziony w Dąbrowie odnalazł się... w Chorzowie

Akcja Grzybiarz 2022

Do lasu, na grzyby? „Dokumenty proszę”

Domowy agresor, Będzin

Znęcał się nad żoną i nie chciał się wyprowadzić