Sosnowiec: utrudnienia na ulicy 1 Maja wkrótce się skończą. A co z pracami na ulicy Sienkiewicza?

W Sosnowcu roboty drogowe na kilku ulicach jeszcze trochę potrwają, podobnie jak utrudnienia. Dobra wiadomość dla kierowców jest jednak taka, że koniec czerwca może przynieść finisz prac jednej z inwestycji.

Arkadiusz Chęciński
Utrudnienia drogowe sosnowiec

W połowie marca rozpoczął się remont ulicy 1 Maja, potem prace przeniosły się również na ul. Sienkiewicza. Remont jest realizowany w ramach Programu Inwestycji Strategicznych – tak jak wymiana nawierzchni części ulicy Piłsudskiego do ronda Praw Kobiet. W ramach inwestycji przebudowywane są dotychczasowe zatoki autobusowe, wybudowane zostaną zatoki postojowe, natomiast przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe będą doświetlone. Kolejnym elementem inwestycji jest budowa nowych chodników i dróg rowerowych. Prace będą kosztować niemal 13 milionów złotych i – zgodnie z harmonogramem – mają zakończyć się w kwietniu 2024 roku.

13 czerwca rozpoczął się kolejny etap prac. Przypomnijmy, że odpowiada za nie przedsiębiorstwo Eurovia. Firma zajmuje się przebudową ulicy 1 Maja, Sienkiewicza oraz fragmentu ulicy Piłsudskiego. W połowie czerwca rozpoczęły się roboty przy wymianie nawierzchni na całej długości ul. Sienkiewicza. Wykonawca wyłączył z ruchu wewnętrzne (przylegające do torowiska tramwajowego) pasy ruchu. Jak zapowiada sosnowiecki Urząd Miasta, do takiej organizacji ruchu musimy się przyzwyczaić na około miesiąc.

– Później drogowcy przeniosą się na zewnętrzne pasy. Na całej szerokości ul. Sienkiewicza zostanie ułożona nowa nawierzchnia, przebudowane zostaną zatoki autobusowe, będzie też nowa, przed skrzyżowaniem ulicy Sienkiewicza i Wspólnej. Nie zabraknie nowych chodników i dróg rowerowych – informuje sosnowiecki magistrat.

Jest i dobra informacja dla kierowców. Znany jest bowiem przewidywany termin zakończenia prac na ulicy 1 Maja. Roboty związane z jezdnią, chodnikami i trasami rowerowymi mają zakończyć się do początku lipca.

– Co ważne, jeszcze w czerwcu powinny zniknąć miejscowe przewężenia na ul. 1 Maja. Te na wysokości zatok autobusowych przy Rondzie Ludwik związane są z oczekiwaniem na pełne związanie betonu. Z kolei na wysokości mostów prowadzone są jeszcze ostatnie prace – tłumaczy prezydent miasta Arkadiusz Chęciński.
Rozpoczął się remont ulicy 1 Maja

Może Cię zainteresować:

Trwa remont ulicy 1 Maja w Sosnowcu. Nowa nawierzchnia ma pojawić się w maju. W kolejce czekają ulice Sienkiewicza i Piłsudskiego

Autor: Redakcja

23/03/2023

Szermierz SM Hutnik

Może Cię zainteresować:

Nowe murale pojawiły się w Zagórzu. Wkrótce zostaną połączone w Zagłębiowski Szlak Sportowy

Autor: Redakcja

27/06/2023