Sosnowiec: po tym, jak runął balkon zorganizowano zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanej rodziny. Podczas charytatywnego festynu zebrano prawie 5,5 tysiąca złotych

Prawie pięć i pół tysiąca złotych zebrano podczas „Festynu Charytatywnego – Wspólnie Dla Kuby”. Pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc rodzinie poszkodowanej w wypadku, do którego doszło na ul. Krzywej, gdy z kamienicy oderwał się balkon.

Do tragedii doszło 4 września, około 6 rano. Z kamienicy przy ul. Krzywej w Sosnowcu odpadł balkon, a w zasadzie jego podłoga. Na balkonie przebywały wówczas dwie osoby – małżeństwo. Oboje spadli wraz z oderwaną podłogą balkonu z wysokości trzeciego piętra. Niestety, kobieta zmarła z powodu odniesionych obrażeń, a mężczyzna w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Ich synowie, Kuba i niepełnosprawny Robert są pod opieką swojej starszej siostry.

„Rodzina potrzebuje wszystkiego”

Rodzeństwo znalazło się w trudnej sytuacji. Rodzina na razie mieszka w domku znajomych.

Rodzina potrzebuje wszystkiego. Stracili rodziców, dach nad głową, nie mają źródeł utrzymania, środków na życie – informuje Dominik Kowalski, rzecznik prasowy CKZiU Sosnowiec. – Czekają na mieszkanie socjalne oraz podstawową pomoc MOPS. Oprócz kosztów utrzymania rodzinę czekają wydatki związane z leczenie leżącego w szpitalu ojca oraz niepełnosprawnego brata. Osoby związane z byłą szkołą Kuby – Szkołą Podstawową nr 8 im. Karola Wojtyły w Sosnowcu oraz społeczność obecnej szkoły Kuby – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu zorganizowali festyn charytatywny na rzecz Kuby i jego rodziny.

– Znaliśmy Kubę i jego rodzinę. To są ludzie, którzy są częścią naszej społeczności. Zastanawialiśmy się, co zrobić. Wpadliśmy na pomysł, aby festyn, który planowaliśmy zorganizować na zakończenie lata, zmienić na festyn charytatywny. Skontaktowaliśmy się z dyrekcją SP nr 8. Pani dyrektor nas skontaktowała z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, gdzie Kuba rozpoczął naukę. Zaprosiliśmy do współpracy Stowarzyszenie Rozwoju Środuli, które podjęło się formalnego zorganizowania zbiórki funduszy. Wspólnymi siłami udało nam się szybko zorganizować ten festyn charytatywny. Pomimo niesprzyjającej pogody działamy i będziemy pomagać. Naszą pasją jest organizowanie, wspólne działanie i pomaganie – wyjaśnia jeden z rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 8, którą w czerwcu ukończył Kuba.

Licytacje i przelewy

Do organizacji charytatywnego festynu włączyło się Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu. Akcję wsparły także między innymi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarką Odpadami, policja, straż pożarna, Sosnowiecka Szkoła Karate, Zagłębie Sosnowiec, szkoła Zumba Jolka, Kino Helios czy Laser House. Na licytację trafiło wiele przedmiotów.

– Podliczyliśmy wpływy ze sprzedaży żywności i gadżetów podczas festynu oraz datki zbierane do puszek. Łącznie wyszło 5431 zł i 50 gr. Nie podliczyliśmy jeszcze wpływów z przeprowadzonych licytacji oraz wpływów na konto. Nie wszystkie zakupy z licytacji zostały już opłacone oraz bank nie zaksięgował ciągle wpływających wpłat – mówi Katarzyna Będzieszak, nauczycielka CKZiU i przedstawicielka szkoły w komisji nadzorującej zbiórkę funduszy.
CK Zi U Sosnowiec22 jpg

Może Cię zainteresować:

Oderwany balkon w Sosnowcu: można pomóc poszkodowanym. W sobotę odbędzie się „Festyn Charytatywny – Wspólnie Dla Kuby”

Autor: Redakcja

21/09/2023

Balkon sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Z kamienicy w Sosnowcu odpadł balkon. Dwie osoby spadły z wysokości trzeciego piętra

Autor: Patryk Osadnik

04/09/2023