Oderwany balkon w Sosnowcu: można pomóc poszkodowanym. W sobotę odbędzie się „Festyn Charytatywny – Wspólnie Dla Kuby”

W sobotę, 23 września, na boisku przy ul. Naftowej 63H w Sosnowcu odbędzie się „Festyn Charytatywny – Wspólnie Dla Kuby”. Jego celem jest zebranie funduszy na pomoc rodzinie poszkodowanej w wypadku, do którego doszło na ul. Krzywej, gdy z kamienicy oderwał się balkon.

Fot. CKZiU Sosnowiec
CK Zi U Sosnowiec22 jpg

Przypomnijmy, że do tragedii doszło 4 września, około 6 rano. Z kamienicy przy ul. Krzywej w Sosnowcu odpadł balkon, a w zasadzie jego podłoga. Na balkonie przebywały wówczas dwie osoby – małżeństwo spadło wraz z oderwaną podłogą balkonu z wysokości trzeciego piętra. Niestety, kobieta zmarła z powodu odniesionych obrażeń, a mężczyzna w ciężkim stanie przebywa w szpitalu.

Wsparcie ze szkół

Dwóch synów małżeństwa znalazło się w bardzo trudnym położeniu. Jeden z nich, Kuba, rozpoczynał naukę w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu na kierunku technik żywienia – w Technikum Gastronomicznym. Brat Kuby – Robert, jest niepełnosprawny, cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Dodajmy, że Kuba i jego brat przebywają obecnie pod opieką swojej pełnoletniej siostry. Mieszkają w hotelu Zagłębia Sosnowiec. – Pomaga im też stryj – brat walczącego o życie ojca chłopców – wyjaśnia Dominik Kowalski, rzecznik prasowy CKZiU Sosnowiec.

Chłopcy nie zostali pozostawieni sami sobie. Wsparcie i solidarność okazała im społeczność szkolna. Zarówno szkoły, którą Kuba właśnie skończył: Szkoły Podstawowej nr 8 im. Karola Wojtyły w Sosnowcu, jak również szkoły, w której Kuba rozpoczął naukę: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu – podkreśla Kowalski.

Zbiórka dla Kuby

I właśnie z inicjatywy Rady Rodziców SP nr 8, z pomocą Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu oraz Stowarzyszenia Rozwoju Środuli w sobotę, 23 września, zostanie zorganizowany „Festyn Charytatywny – Wspólnie Dla Kuby”. Podczas festynu będą zbierane pieniądze na pomoc poszkodowanym wypadku. Zbiórki funduszy na ten cel podjęło się Stowarzyszenie Rozwoju Środuli.

Sobotni festyn na boisku przy ul. Naftowej 63H w Sosnowcu rozpocznie się o godzinie 11. – W planach, oprócz dobrej kuchni i licytacji, między innymi: występy wokalne, pokazy motocykli, wozów strażackich, sztuk walki, malowanie twarzy, gry konkursy i różne zabawy – wyjaśnia rzecznik CKZiU Sosnowiec.

Balkon sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Z kamienicy w Sosnowcu odpadł balkon. Dwie osoby spadły z wysokości trzeciego piętra

Autor: Patryk Osadnik

04/09/2023

Misiowy domek sosnowiec 02

Może Cię zainteresować:

Pierwszy Misiowy Domek stanął w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. To akcja Domu Aniołów Stróżów, mająca zachęcić do udziału w zbiórce na remont placówki w Sosnowcu

Autor: Katarzyna Pachelska

13/09/2023