Pierwszy Misiowy Domek stanął w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. To akcja Domu Aniołów Stróżów, mająca zachęcić do udziału w zbiórce na remont placówki w Sosnowcu

Pierwszy Misiowy Domek stanął w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Na górne foyer wprowadził się Misiek Julek z Domu Aniołów Stróżów. - Tą nietypową „instalacją” chcemy zwrócić uwagę na problemu dzieci i nakłonić darczyńców do udziału w zbiórce na remont naszej placówki w Sosnowcu - wyjaśnia Monika Bajka, prezeska stowarzyszani Dom Aniołów Stróżów. - Działamy w dzielnicy Juliusz, stąd imię bohatera naszej kampanii: Miśka Julka - dodaje prezeska.

Jako pierwszy do akcji przyłączył się teatr w Sosnowcu.

- Teatr Zagłębia czeka przebudowa. Dlatego rozumiemy, jak ważne jest to, by mieć obok siebie ludzi, którzy będą nas w tym wspierać. Dlatego stajemy dziś razem z Domem Aniołów Stróżów, by mówić o tym, że dzieciom, podopiecznym stowarzyszenia, potrzebny jest odnowiony dom – mówi Iwona Woźniak, dyrektorka Teatru Zagłębia.

Kolejny Misiowy Domek stanął na boisku treningowym przy Stadionie Ludowym w Sosnowcu, a wkrótce Miś Julek pojawi się także w Galerii Katowickiej w Katowicach.

Dom Aniołów Stróżów działa też w Sosnowcu

Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów otworzyło placówkę w Sosnowcu niedługo po zamknięciu kopalni Kazimierz Juliusz. Od tego trudnego momentu Anioły na Juliuszu otaczają codzienną opieką ponad 30 dzieci, a łącznie z dyżurami ulicznymi mają ponad 100 podopiecznych rocznie. Drugi Dom w Aniołach znalazły dzieci i młodzież, które borykają się z różnego rodzaju problemami: samotnością, odrzuceniem, problemami w nauce, nieraz trudną sytuacją w domu.

- Dziś Dom w Sosnowcu pilnie potrzebuje remontu. Oprócz zniszczonych szafek i dziur w ścianach, naszym największym problemem jest brak prysznica w łazience i zbyt mała i niedostatecznie wyposażona kuchnia - wymienia Monika Bajka z Domu Aniołów Stróżów.

- W ubiegłych latach, dzięki wsparciu ludzi o dobrych sercach, udało się wyremontować Domy dla dzieci w Katowicach i Chorzowie. Teraz dzieci z sosnowieckiego Juliusza marzą o ładnym i przytulnym miejscu i czekają na remont swojego drugiego Domku - podkreśla Monika Bajka.

Do zbiórki można przyłączyć się przekazując darowiznę przez stronę www.anioly24.pl/dom

Gra miejska Od skrzata do olimpijczyka 89

Może Cię zainteresować:

Schoenowie, Dietlowie i szermierze. Historyczna gra miejska w Sosnowcu

Autor: Tomasz Borówka

11/09/2023

Stadion Ludowy 1999242 Fotopolska Eu

Może Cię zainteresować:

Historyczna granica na Brynicy? Tak było kiedyś, teraz Sosnowiec graniczy tam z... Sosnowcem

Autor: Tomasz Borówka

08/09/2023