Sosnowiec: nowe tablice zamontowano w Galerii Praw Kobiet. „Jesteś przyszłością” to nowa część wystawy pod rondem Praw Kobiet

Nowe tablice Galerii Praw Kobiet zamontowano pod rondem Praw Kobiet z okazji 8 marca. – Liczymy na to, że wystawa pokaże, jaki duży postęp zrobiliśmy w kwestii równości kobiet, ale też uzmysłowi nam, jak wiele mamy jeszcze wszyscy do zrobienia – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

We wtorek, 7 marca, pod rondem Praw Kobiet w Sosnowcu – przy „plastrach miodu” – montowano nowe tablice Galerii Praw Kobiet. Wystawa jest podzielona tematycznie, co ma ułatwić zwiedzanie. Do dotychczasowych serii – „My wszystkie z nich” (o kobietach i sprawach, od których rozpoczęła się walka o prawa kobiet), „Kobieto masz prawo” (o podstawowych kwestiach, takich jak prawa człowieka) i „Kobieta się liczy” (ogromne znaczenie dla równości kobiet ma ekonomia i zasady rynku pracy) dołączyła najnowsza, „Jesteś przyszłością”. – W najnowszej serii snuta jest opowieść o lepszym świecie, w którym jest miejsce dla niezależnych, zdolnych i odważnych dziewcząt i kobiet oraz empatycznych, wrażliwych mężczyzn i chłopców. Wierzymy, że ten świat jest już całkiem blisko – informuje sosnowiecki magistrat.

To właśnie Urząd Miasta sfinansował wystawę. A jej autorkami są Beata Nocoń (koncepcja i projekt graficzny) i Agnieszka Stefaniak-Zubko (koncepcja i treści), przy wsparciu (koncepcyjnym i artystycznym) Jarka Noconia. – Szukamy odpowiedzi na pytanie: co możemy zrobić, aby zbudować świat, w którym jest miejsce dla kobiet i mężczyzn, a ich różnorodność to atut, a nie zagrożenie. Zastanawiamy się, jak zbudować rzeczywistość, w której najważniejsza zasada brzmi: SZACUNEK PONAD WSZYSTKO, a głos kobiet i dziewcząt dociera wszędzie głośno i wyraźnie – podkreślają autorki.

Dzień Kobiet w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Dzień Kobiet w Sosnowcu. Koncerty, spektakle, inspirujące wydarzenia i nie tylko

Autor: Redakcja

07/03/2023

Wystawa pod rondem Zagłębia Dąbrowskiego

Może Cię zainteresować:

„Znane Zagłębianki – znani Zagłębiacy” pod rondem Zagłębia Dąbrowskiego. A na wystawie Władysław Szpilman, Edward Gierek, Pola Negri, Jan Kiepura i... Wesoła Zuzia

Autor: Urszula Gołkowska

26/11/2022