Dzień Kobiet w Sosnowcu. Koncerty, spektakle, inspirujące wydarzenia i nie tylko

Dzień Kobiet 2023 zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku w Sosnowcu z tej okazji organizowane są tematyczne wydarzenia. W tegoroczną organizację zaangażowały się między innymi: Zagłębiowska Mediateka, Saunarium ŻeromPark oraz Teatr Zagłębia.

UM w Sosnowcu
Dzień Kobiet w Sosnowcu

Dzień Kobiet w Sosnowcu rozpocznie się w Zagłębiowskiej Mediatece. Od środy do soboty będą odbywać się tam: spotkania autorskie z pisarką i działaczką społeczną Sylwią Chutnik, pokazy filmowe (filmu fabularnego i dokumentalnego), wykład poświęcony sosnowiczance, pierwszej w Polsce kobiecie z tytułem profesora politechniki, prof. Alicji Dorabialskiej, warsztaty prowadzone przez krakowski oddział Centrum Praw Kobiet oraz Fundację Nie będziesz szła sama oraz wystawa Marty Frej.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na stronie Zagłębiowskiej Mediateki.

Muzyczny Dzień Kobiet w Sosnowcu

W środę o godzinie 18.00 w Sali Widowiskowo-Koncertowej Muza odbędzie się koncert Kasi Kowalskiej - kompozytorki oraz autorki tekstów. Artystka jest jedną z najbardziej znanych i charyzmatycznych postaci na polskiej scenie muzycznej, na której jest obecna od 27 lat, wystąpi w Muzie.

Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów artystki, takich jak: „Prowadź mnie", „Antidotum", „A to co mam", „Spowiedź”, „Być tak blisko”, „Oto ja”, „Co może przynieść nowy dzień", „Coś optymistycznego", „To co dobre", „Aya” czy "Alannah". Bilety są dostępne na stronie Muzy.

W Miejskim Domu Kultury Kazimierz przy ulicy Głównej 10 odbędzie się koncert pn. "Muzyka jest kobieta". 8 marca o godzinie 19.00 wystąpi Anna Piech oraz Tobiasz Nykamowicz. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Czwartek z kulturą

W czwartek, 9 marca w Teatrze Zagłębia przy ulicy Teatralnej odbędzie się Spektakl pn. "Pomoc Domowa". Sztuka rozpocznie się o godzinie 19.00. Spektakl opowiada o przezabawnej farsie, skrywanych romansach i zaradnej pomocy domowej Nadii, która ingeruje w prywatne życie swoich pracodawców. Bilety są dostępna na stronie Teatru Zagłębia.

Równocześnie o godzinie 19.00 w Sali Widowiskowo- Koncertowej Muza odbędzie się spektakl pn. "Klimakterium... i już" to przyjemny wieczorek z babami i dla bab, a jego wiodącym tematem jest słowo, którego na co dzień się nie wymawia. Tematem przewodnim sztuki są losy czterech przyjaciółek w średnim wieku. Bilety są dostępnie na stronie Muzy.

Weekend dla kobiet

W piątek, 10 marca odbędzie się Saunowanie Pań, czyli - saunowy wieczorek dla Pań w ŻeromParku. Na zainteresowanie panie czeka kilka godzin saunowania i rozmaitych seansów. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00. Bilety są dostępne na stronie Żeromaparku.

W piątek o godzinie 18.00 Narodowy Balet Mołdawii "Jok" po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Narodowy Balet Mołdawii JOK to niezaprzeczalny Ambasador Kultury Mołdawii. Już od 77 lat Narodowy Balet JOK jest oficjalną wizytówką Republiki Mołdawii, z wielkimi sukcesami występował w 70 krajach i dzielił się swoją czystą energią z widzami na ponad 10000 koncertach. Wydarzenie odbędzie się w Sali Widowiskowo-Koncertowej Muza. Bilety są dostępne na jej stronie.

Zwieńczeniem tegorocznego dnia Kobiet będzie koncert zespołu Ponad Chmurami. Podczas wydarzenia usłyszymy zarówno autorskie kompozycje artystów do polskich poetek - Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Wiesławy Kwinto-Koczan i Hanny Woś-Dewińskiej z najnowszej autorskiej płyty zespołu, której premiera odbyła się w czerwcu 2021 roku. Także utwory Bułata Okudżawy oraz Leonarda Cohena w polskich tłumaczeniach. Koncert odbędzie się w sobotę, 11 marca o godzinie 19.00 w Energetycznym Centrum Kultury.

Festiwal Kolej w miniaturze odbędzie się w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Festiwal „Kolej w miniaturze” w Sosnowcu. Modele legendarnych lokomotyw i pociągów, makiety, kolejowy symulator

Autor: Redakcja

06/03/2023