Sosnowiec: 71-latek strzelał w okna sąsiadów śrutem, z broni pneumatycznej. Został zatrzymany i usłyszał już zarzuty

Policjanci z komisariatu II w Sosnowcu zatrzymali 71-letniego mężczyznę, który ostrzelał z broni pneumatycznej okna w bloku w dzielnicy Pogoń. Uszkodził szyby w co najmniej dwóch mieszkaniach. Policjanci ustalają dokładną liczbę pokrzywdzonych osób, a także wysokość strat i samych okoliczności zdarzenia.

Pixabay
Policja

Funkcjonariusze z komisariatu II otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu szyb w jednym z balkonowych okien w dzielnicy Pogoń. Na miejscu okazało się, że powodem uszkodzenia był najprawdopodobniej śrut wystrzelony z broni pneumatycznej.

– Usytuowanie przestrzelin i inne okoliczności wskazywały, że strzały oddano prawdopodobnie z mieszkania położonego naprzeciwko. Policjanci natychmiast postanowili to sprawdzić. Okazało się, że mieli rację – w mieszkaniu, do którego weszli zastali zaskoczonego 71-latka, który nie zdążył ukryć leżącej na stole broni pneumatycznej – relacjonują sosnowieccy policjanci.

Mężczyzna został zatrzymany. W mieszkaniu policjanci znaleźli jeszcze jedną sztukę broni pneumatycznej, naboje oraz śrut. Okazało się, że 71-latek uszkodził okna przynajmniej w dwóch mieszkaniach. Jak informują funkcjonariusze, przesłuchiwany mężczyzna nie był w stanie wyjaśnić, dlaczego ostrzelał okna sąsiadów. Usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia.

Trwa ustalanie liczby osób pokrzywdzonych, wysokości strat i szczegółowych okoliczności zdarzenia – zaznaczają policjanci. Mężczyźnie może grozić nawet do 5 lat więzienia.

Poszukiwania grzybiarza

Może Cię zainteresować:

Poszukiwania 76-letniego grzybiarza. W akcji uczestniczą policjanci, strażacy, strażnicy leśni, a także ratownicy z Jurajskiej Grupy GOPR

Autor: Redakcja

11/10/2022

czytaj więcej:

Plantacja marihuany

Policjanci z Dąbrowy zlikwidowali domową plantację marihuany

Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 32-letniego mężczyznę poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania

Kolizja na parkingu i... europejski nakaz aresztowania

Policja

Zgubili się przy Pogorii IV. Zlokalizowano ich dzięki GPS

Pirat drogowy sosnowiec wojkowice

Mieszkaniec Sosnowca zarobił wielką karę za "wyczyny" bmw

Zatrzymanie Tomasza M.

Optyk z Sosnowca skazany za zabójstwo 11-letniego Sebastiana

III Komisariat Policji w Sosnowcu

Sosnowiec. Chciał zniszczyć samochód policjanta

Będzin Laura Drożniak

Będzin. Zaginęła 19-letnia Laura Drożniak