Poszukiwania 76-letniego grzybiarza. W akcji uczestniczą policjanci, strażacy, strażnicy leśni, a także ratownicy z Jurajskiej Grupy GOPR

Policja, Straż Leśna, straż pożarna, a nawet Jurajska Grupa GOPR… Trwają poszukiwania 76-letniego grzybiarza, który zaginął w lesie, w okolicach miejscowości Hutki-Kanki.

Fot. Facebook/ Nadleśnictwo Siewierz, Lasy Państwowe
Poszukiwania grzybiarza

Policjanci z Dąbrowy Górniczej proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu aktualnego miejsca pobytu 76-letniego Włodzimierza Kądzielskiego. Mężczyzna wyszedł w dniu 10 października br. z miejsca aktualnego pobytu w Dąbrowie Górniczej, ulica Ludowa i od tego czasu nie nawiązał kontaktu z rodziną – apeluje Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej.

O zaginięciu 76-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej poinformowała policję jego najbliższa rodzina. Zaginiony, który w poniedziałek, 10 października udał się na grzyby do lasu w rejon Błędowa, był ubrany w cienką szarą bluzę z kapturem, spodnie materiałowe koloru granatowego, bluzkę polo koloru granatowego, brązowe buty z widocznymi otworami po bokach. Policja podaje rysopis zaginionego mężczyzny: wzrost ok. 170 cm, oczy jasne (niebieskie), nos normalny, uszy normalne, uzębienie – górna sztuczna szczęka, włosy siwe, zarost: brak. Mężczyzna ma bliznę po ranie operacyjnej w okolicach klatki piersiowej (wszczepiony rozrusznik serca).

Zaginiony Włodzimierz Kądzielski

Wszelkie informacje na temat zaginionego można przekazywać telefonicznie pod numerem telefonu 47 85 222 55, 47 85 222 66 lub 112, bądź też osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej przy ul. Piłsudskiego 11 – podkreślają policjanci.

We wtorek rozpoczęły się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania zaginionego mężczyzny. – Jak ustalono, poszukiwany ma że sobą telefon, ale bateria jest rozładowana, przez to, mimo zaznaczenia pozycji pozostawionego auta, nie potrafi znaleźć drogi powrotnej – poinformowało z kolei w mediach społecznościowych Nadleśnictwo Siewierz.

czytaj więcej:

Akcja Grzybiarz 2022

Do lasu, na grzyby? „Dokumenty proszę”

Śląska Policja

Miał zakaz prowadzenia pojazdów, doprowadził do wypadku

Zatrzymani rozboj dabrowa gornicza 1

Trzej młodzi mężczyźni napadli spacerujących w Parku Hallera

Pościg za busem Dąbrowa Górnicza

Pościg ulicami Dąbrowy Górniczej za busem

Zatrzymany złodziej Dąbrowa Górnicza

28-latek ukradł samochód i paszport Ukraińcowi

Ręce w kajdankach (zdjęcie ilustracyjne)

Oszustka ukryła się przed policjantami pod łóżkiem

Sprawca rozboju w Dąbrowie Górniczej zatrzymany

Rozbój w firmie w Dąbrowie Górniczej. Sprawca groził bronią