Sosnowiczanka zamierza przejść wszystkie ulice Sosnowca. Jest ich ponad siedemset

Agnieszka Stefaniak-Zubko postanowiła podjąć się ciekawej inicjatywy. Mieszkanka Sosnowca postanowiła przejść wszystkimi ulicami swojego miasta. Łącznie jest ich 705. Do tej pory sosnowiczanka przeszła 120.

Agnieszka Stefaniak-Zubko przejdzie wszystkimi ulicami Sosnowca

12 lipca 2023 roku Agnieszka Stefaniak-Zubko podjęła decyzję, że przejdzie każdą z 705. ulic Sosnowca. Dane te zostały zaczerpnięte z rejestru TERYT, prowadzonego przez Główny Urząd Statystyczny. Będzie to pierwsza wyprawa, w trakcie której wszystkie ulice miasta zostaną odwiedzone przez jedną osobę. Swoje spacery sosnowiczanka nagrywa w aplikacji z GPS, które potem przenosi na specjalną mapę, stworzoną w Google.

- Spaceruję, bo lubię to miasto i chcę wiedzieć o nim jeszcze więcej i poznać go z bliska. Poza tym chodzenie jest bardzo zdrowe i nie wymaga nakładów finansowych. Obok jazdy na rowerze to moja ulubiona forma ruchu, a teraz także spędzania wolnego czasu - wyjaśnia Agnieszka Stefaniak-Zubko, sosnowiczanka.

Sosnowiczankę zainspirował Kamil Bąbel z Krakowa, który kilka tygodni temu – po 3 latach – ukończył swój spacer po blisko 3000. ulic Krakowa. Celem Agnieszki Stafaniak-Zubko nie tylko jest zdobycie wszystkich ulic miasta, ale także odkrywanie Sosnowca z całkiem innej perspektywy. Jej zdaniem największe wrażenie robią ulice widziane dotąd tylko z perspektywy kierowcy.

Spacer ulicami Sosnowca
Agnieszka Stefaniak-Zubko

Agnieszka Stefaniak-Zubko zdobywa kolejne ulice stopniowo. W ciągu 8 dni przeszła ponad 80 ulic, natomiast do niedzieli, 30 lipca zdobyła 120 ulic Sosnowca - od początku do końca. Jak podkreśla sosnowiczanka wbrew pozorom wyprawa nie jest taka prosta. - Czasem, aby przejść jedną ulicę w całości, inne musisz pokonać po 2-3 razy. Ja idę dalej, a Wy trzymajcie za mnie kciuki - dodaje sosnowiczanka.

Ponadto na Facebooku pod hasztagiem #pieszoprzezSosnowiec wędrowniczka dzieli się tym, co zobaczyła podczas spacerów. Zabawna tabliczka, napis na drzwiach czy tajemnicze schody stają się inspiracją do zdjęć. - Wszystkich tych rzeczy z pewnością nie widać z okien samochodów, czy w codziennym pośpiechu. Sosnowiec jest fascynujący i wyjątkowy. Jak zresztą każde miasto - podsumowuje.

Wędrówka sosnowiczanki stałą się inspiracją do podjęcia działania przez innych mieszkańców. Przykładem jest Paweł Kosmala, ultramaratończyk ze Środuli, który postanowił, że przebiegnie wszystkimi ulicami Sosnowca.

Policja

Może Cię zainteresować:

Policyjny pościg ulicami Będzina i Dąbrowy Górniczej. Pijany kierowca uciekał przed patrolem

Autor: Martyna Urban

11/04/2023

Międzynarodowy wyścig kolarski

Może Cię zainteresować:

II Etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków swoja metę będzie miał w Sosnowcu

Autor: Paulina Gałbas

24/06/2022

czytaj więcej:

Nóż

Rzucił się z nożem na policjanta. Jest już decyzja sądu

Sobczak szymon zaglebie

Strzelał najwięcej, więc zesłano go do rezerw

Pexels torsten dettlaff 102448

Zagłębie złapało oddech. Zwycięska seria daje nadzieję

Hokej

Trzęsienie ziemi w Zagłębiu. Zawodnicy nie dostają wypłat

Iwona Załucka

Sosnowiec. Protest przeciw projektowi ustawy „Lex Czarnek”

Class g59eba3e60 1920

Dochodzenie w sprawie byłej dyrektorki SP 3 w Sosnowcu

Pociągiem RegioJet będziemy mogli pojechać w Alpy

Pociągiem z Sosnowca w Alpy