II Etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków swoja metę będzie miał w Sosnowcu

To już w środę (29 czerwca) odbędzie się II etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków, którego meta znajdzie się w Sosnowcu.

UM Sosnowiec
Międzynarodowy wyścig kolarski

Podczas Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków uczestnicy przejadą w sumie pięć etapów o łącznej długości 772,8 km w pięciu województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i łódzkim. Wyścig obywa się na przełomie czerwca i lipca.

Jeden dzień, dwa etapy

Pierwszy dzień to dwa etapy wyścigu. Najpierw Kolaże pojadą z Żor do Katowic, pokonując dystans 92,5 km. Kolarze o godz. 10.30 rozpoczną 4,5 km pętelką od startu honorowego do ostrego, skąd pojadą przez Rudziczkę, Suszec, Orzesze, Kobiór, Gostyń, Tychy, Bieruń na pierwszy finisz lotny do Lędzin (56 km). Potem przez Mysłowice Ławki dotrą do Katowic na ul. Trzech Stawów, pierwszy przejazd przez linię mety będzie oznaczał, że do pokonania pozostało jeszcze runda – prawie 6 km po ulicach miasta. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadną około godz. 12.30.

Z metą w Sosnowcu

Etap drugi zaplanowany jest na godzinę 17:15 i rozpocznie się w Tarnowskich Górach. Zawodników czekają dwie rundy po ulicach miasta, a potem przez Miasteczko Śląskie, Sośnicę dotrą do Woźnik, gdzie będzie lotny finisz (27,4 km trasy). Kolejnym wyzwaniem będzie premia górska w Koclinie (43,9 km), dokąd dojadą przez Koziegłowy i Koziegłówki. Kto wygra, następnego dnia pojedzie w zielonej koszulce dla najlepszego górala. Potem przez Myszków, Łazy i Dąbrowę Górniczą kolarze dotrą do Sosnowca, którego ulicami ścigać się będą prawie przez 23 km. Na mecie usytuowanej przy ul. 3 Maja przyjadą tuż po godz. 20.00.

Utrudnienia w mieście

W związku z wyścigiem pojawią się utrudnienia na drodze. W Sosnowcu kolarze przejadą ulicami: Bobrek – Jankego – Metalowa – Maczkowska – Wileńska – Hubala-Dobrzańskiego – 11 Listopada – Rydza-Śmigłego – Braci Mieroszewskich – Blachnickiego – 3 Maja (2 x pętla na trasie Blachnickiego-„Ślimak”) – Plac przed Dworcem PKP, a wjazd uzestników na teren miasta szacuje się na godzinę 19:30.

Trasa wyścigu w Sosnowcu (fot. UM Sosnowiec)