Siatkarska reprezentacja bliżej Sosnowca. W maju Biało-Czerwoni zagrają w Arenie z Ukrainą

Za niespełna miesiąc, 16 maja, reprezentacja Polski mężczyzn w siatkówce zmierzy się w Sosnowcu w meczu towarzyskim z Ukrainą. Wszystko wskazuje na to, że w sosnowieckiej Arenie występy Biało-Czerwonych będzie można oglądać częściej.

Fot. FB/ Polska Siatkówka
Polska Siatkówka
– Biało-Czerwoni po raz pierwszy w tym obiekcie gościli rok temu, a niesamowita atmosfera i kibice, którzy wypełnili trybuny niemal do ostatniego krzesełka sprawiły, że chcemy wracać do Sosnowca – mówił niedawno o Arenie Sosnowiec Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Przypomnijmy, że jeszcze w marcu prezes Świderski i Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca podpisali list intencyjny dotyczący organizacji w Sosnowcu meczów polskich reprezentacji siatkarskich w latach 2024-2026.

– PZPS to kolejny związek, z którym zacieśniamy współpracę. Arena Sosnowiec czeka na kolejne siatkarskie wydarzenia, liczymy, że będzie ich w naszej hali jak najwięcej – mówił wówczas Arkadiusz Chęciński.

Jak podkreślał Sebastian Świderski, w Arenie Sosnowiec – hali kompleksu sportowego ArcelorMittal Park, będzie można oglądać nie tylko występy siatkarzy, ale także siatkarek – w różnych kategoriach wiekowych.

Już w maju polscy siatkarze przyjadą do Sosnowca na towarzyski mecz z Ukrainą. Siatkarska reprezentacja Ukrainy zajmuje 16.miejsce w rankingu FIVB, a jej zawodnicy mają coraz więcej do powiedzenia w topowych europejskich klubach, takich jak na przykład Sir Susa Vim Perugia. Po meczu z Ukrainą reprezentacja Polski uda się na pierwszy turniej Siatkarskiej Ligi Narodów.

Mecz z Ukrainą zaplanowany jest na czwartek, 16 maja i rozpocznie się o godzinie 18. Bilety są już w sprzedaży na platformie eBilet.pl.

Polska zagra z Niemcami w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Polska – Niemcy w ArcelorMittal Parku i komplet widzów na trybunach? Bilety na mecz rozeszły się w kilkadziesiąt minut

Autor: Redakcja

25/05/2023

Aluron CMC Warta Zawiercie3 jpg

Może Cię zainteresować:

Siatkarskie emocje na europejskim poziomie w Arenie Sosnowiec. Prezes Aluronu CMC Warty Zawiercie: „Umowę mamy na siedem meczów i chcemy je zagrać wszystkie”

Autor: Redakcja

28/09/2023