Schronisko dla 15 osób w kryzysie bezdomności powstało w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. „Placówka ma zapewniać nie tylko całodzienne wyżywienie i tymczasowe schronienie”

W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim powstało schronisko z usługami opiekuńczymi dla osób będących w kryzysie bezdomności. Schronisko może zapewnić opiekę piętnastu osobom.

Schronisko powstało na piątym piętrze Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

– Zależało nam, aby powstało takie miejsce, w którym osoby w kryzysie bezdomności, po wypisaniu ze szpitala będą mogły otrzymać dalszą pomoc. Chodzi o pacjentów leżących i przewlekle chorych – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Schronisko może pomieścić 15 osób, które – ze względu na wiek, chorobę bądź niepełnosprawność – wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych

– Placówka ma zapewniać podopiecznym nie tylko całodzienne wyżywienie i tymczasowe schronienie wraz z usługami opiekuńczymi. Jak mówią pracownicy placówki chodzi także o aktywizację społeczną i w konsekwencji uzyskanie samodzielności życiowej – zaznacza prezydent Chęciński.

Warto przypomnieć, że w tym roku Sosnowiecki Szpital Miejski obchodzi jubileusz 60-lecia. Placówka została 22 lipca 1964 roku. Dziś szpital jest jedną z najnowocześniejszych placówek tego typu w regionie. Ma czternaście oddziałów. Funkcjonuje w nim także Izba Przyjęć, a także Zakład Diagnostyki Obrazowej, Laboratorium oraz nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Oddziały wyposażone są w wysokiej klasy, specjalistyczny sprzęt diagnostyczny. W ciągu roku szpital notuje prawie 14 tysięcy hospitalizacji i 125 tysięcy świadczeń medycznych.

Jubileusz 60-lecia Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego

Może Cię zainteresować:

60 lat historii, czyli jubileusz Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Dziś to nowoczesna placówka, a jak wyglądała kiedyś? Zobaczcie archiwalne zdjęcia

Autor: Redakcja

27/03/2024

Porodówkowy mural Sosnowiecki Szpital Miejski

Może Cię zainteresować:

W porodówce Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego pojawił się mural. „Zdjęcie na jego tle będzie stanowiło pamiątkę na długie lata”

Autor: Redakcja

19/03/2024

Sosnowiecki Szpital z nowym sprzętem do diagnostyki snu

Może Cię zainteresować:

Nowy sprzęt w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Do diagnostyki snu. „Pacjenci mogą skorzystać z precyzyjnych badań polisomnograficznych”

Autor: Redakcja

13/12/2023